“Землю мою залили хімією”. На Франківщині пенсіонер звинувачує агрокомпанію у захопленні його землі
13 Чер, 2021 17:52
На Франківщині житель села Сілець Михайло Драбчук звинувачує одну із агрокомпаній у захопленні його землі. Чоловік каже, що працівники фірми викорчували приблизно 1 000 дубів на його території та посадили там сою, пише Суспільне Карпати.
Житель села Сілець Ямницької ТГ Михайло Драбчук розповідає, що приватизував земельну ділянку площею 2 гектари у 2005 році. Після цього почав засаджувати її деревами та лікарськими рослинами.
“Я для того, щоб відгородитися від сміттєзвалища, почав висаджувати у 2007 році дерева такі як дуб канадійський червоний”, — розповідає Михайло Драбчук. — Була самосійка-береза, я ще висаджував кущі шипшини, калини, звіробій засівав і траву іван-чай. Будучи вже тоді пенсіонером, я хотів інвестувати у свою старість, щоб ті дерева міцніли і застрахували мою глибшу старість”.
Михайло Драбчук розповідає, що договір оренди на землю ні з ким не укладав, однак у вересні минулого року випадково побачив, як техніка агрокомпанії “Прикарпаття” викорчовує дерева на його ділянці. Відтак чоловік звернувся зі скаргою до голови територіальної громади і написав заяву в поліцію.
Михайло каже, що директорка компанії запропонувала йому компенсацію – 18 тисяч гривень. Однак чоловік не погодився. За його словами, агрофірма знищила більше тисячі дубів на його земельній ділянці. Одне таке дерево він оцінює приблизно у 180 гривень, тому планує позиватися до суду.
Помічниця директора агрокомпанії “Прикарпаття” Мар’яна Романів у телефонній розмові повідомила Суспільному Карпати, що коментар сьогодні надати не може, адже керівництво фірми зайняте. За словами голови Ямницької ТГ Романа Крутого, земельна комісія обстежувала територію та склала акт про пошкоджені дерева.
Однак, аби довести, що саме ця частина землі належить Михайлу Драбчуку, потрібно зробити винос меж земельної ділянки на місцевість.
“Ми від Ямницької сільської ради звернулися до поліції для того, щоб провели розслідування і знайшли винних у пошкодженні зелених насаджень, — каже Роман Крутий. — Є відповідна процедура для того, щоби справді довести кількість земельних насаджень і що саме на його ділянці були ці насадження. Потрібно провести процедуру, а саме — винести межі ділянки на місцевість. Винос проводить землевпорядна організація”.
Журналісти Суспільного Карпати звернулися за коментарем в обласне управління держгеокадастру, аби дізнатися, хто займатиметься пошуком компанії, яка зможе винести межі ділянки на місцевість, однак там сказали, що відповідь зможуть надати наступного тижня. За словами старости Інни Дейдей, у селі агрокомпанія “Прикарпаття” обробляє приблизно 429 гектарів землі, яку орендує в інших жителів Сільця.