Жіночий бунт перекривав рух до Пасічної

Автор: Людмила Баран

26 Aug, 2014 14:28

Поділитись публікацією
Жіночий бунт перекривав рух до Пасічної

В Івано-Франківську 25 серпня відбувся протест родичок бійців 5-ого батальйону територіальної оборони.

Дружини й матері прикарпатських військових провели в івано-франківському військкоматі після того, як батальйон обстріляли з мінометів, але потрібної їм реакції не отримали. Опівдні 25 серпня вони зібралися на протест. Вимагали  ротації військових із зони АТО.

Військовий комісар області Ігор Павлюк зустрівся з жінками і повідомив, що ніхто не вважає бійців 5-ого батальйону дезертирами. Сказав, що надіслав звернення до Генштабу, рішення якого очікується.

Втім, обіцянки Павлюка протестувальниць не задовольнили. Жінки вийшли на перехрестя вулиць Галицької і Тролейбусної з транспарантами.

Потім їм здалося, що кращим місцем для протесту буде перехрестя Галицької і Целевича на початку мосту. Вони створили незручності для водіїв, які змушені були чекати у заторі, та пасажирів громадського транспорту, які виходили і йшли пішки. Пропускали тільки швидку допомогу і машини з дітьми. Проїхати вдалося велосипедистам та особливо сміливим водіям, які поїхали по тротуару.

Декотрі люди з розумінням поставилися до матерів та дружин, які переживають за своїх родичів. Інші постійно сварилися з жінками.

Через кілька годин учасниці протесту втомилися водити хоровод і сіли на асфальт. Пізніше приїхав бус, з якого викинули шини. Жінки сказали, що будуть їх палити. Та, на щастя, лише перекрили ними дорогу.

Близько шостої на мітинг приїхав Василь Скрипнчук, але це не зняло напруги. Пізно ввечері дорогу розблокували, а наступного дня жінки відправилися в ОДА.