«Жодних заборон на госпіталізацію без відома ТЦК немає», – ОВА (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

22 Jun, 2023 10:51

Поділитись публікацією
«Жодних заборон на госпіталізацію без відома ТЦК немає», – ОВА (ФОТО)

В обласній військовій адміністрації пояснили, що на Прикарпатті не забороняли госпіталізувати без дозволу з ТЦК.

22 червня в Івано-Франківській ОВА розʼяснили рішення Ради оборони області від 13.06.2022 р., пише «Галка».

Заступник голови Івано-Франківської ОВА Віталій Ільчишин зазначив, що впродовж останніх днів у ЗМІ поширюється інформація, що на Прикарпатті начебто призупинять планову госпіталізацію чоловіків без згоди ТЦК. Ця інформація, за його словами, не відповідає дійсності:

«По-перше, на Раді оборони області справді розглядалося таке питання, підставою для якого був лист від ТЦК із відповідним запитом. Проте Рада оборони не приймала рішення про заборону на госпіталізацію. Було лише доручено опрацювати та підготувати своє рішення департаменту охорони здоровʼя про заборону або ні. Наразі ніяких заборон на госпіталізацію немає. Івано-Франківська ОВА працює у рамках чинного законодавства і не порушить прав людини, адже кожен має право на якісну медичну допомогу згідно Конституції. Погоджуюся, що цей пункт, викладений на Раді оборони не конкретизований, що і викликало двояке трактування серед громадськості. Всім мешканцям і гостям Прикарпаття зараз надають допомогу, як і зазвичай».

Віталій Ільчишин додав, що є військовозобовʼязані чоловіки, які отримали бойові повістки, мають на руках рішення військово-лікарської комісії, що вони придатні, проте звертаються в заклади охорони здоровʼя з минулими хворобами і знаходять лазівки, щоб не йти на фронт. Це, на його думку, і стало підставою для такого запиту від територіального центру комплектування аби було неможливо госпіталізувати без дозволу з ТЦК.

В.о. начальника департаменту охорони здоровʼя ОВА Володимир Дзьомбак зазначив, що від початку повномасштабного вторгнення у фокусі медиків залишаються військовослужбовці. Проте обмеження для інших мешканців зараз можуть бути лише ті, які відповідають наказу МОЗ: наприклад, що стосується резерву ліжок для надання допомоги військовим.

«Жодних відмов від госпіталізацій на Прикарпатті немає, департамент охорони здоровʼя не приймав таке рішення. Ми напрацьовуємо це питання з медзакладами, юристами, щоб прийняти рішення, яке не порушуватиме конституційних прав і водночас допоможе ТЦК. Коли воно буде прийняте, то доведемо до відома громадськості», – додав Володимир Дзьомбак.