Журналістів ТСН затримали у Росії

Автор: Людмила Баран

05 Jul, 2014 08:38

Поділитись публікацією
Журналістів ТСН затримали у Росії

У місті Волгоград 3 липня група чоловіків, які назвалися «оперуповноваженими», затримали спецкореспондента ТСН у Росії Маргариту Ситник та оператора програми.

Журналістів «1+1» затримали в місцевому готелі, де вони зупинилися на час відрядження. Росіяни почали допитувати українських журналістів, знімаючи процес на камеру. Попри наявність у знімальної групи акредитації МЗС Росії, «оперуповноважені» продовжували допит під приводом того, що неподалік нібито пограбовано бабусю, пише “Телекритика”.

«Мені пояснили, що зараз у них у районі відбувається відпрацювання. Нібито скоєно злочин – бабусю обікрали на 150 тисяч рублів (операторові сказали, що на 250 тисяч). Підозрювані – одна жінка (громадянка України, нібито біженка) і двоє чоловіків (громадян Росії). Сказали, що нас триматимуть недовго, усього три години. Бабуся має нас ідентифікувати – а потім відпустять. Ми нібито викликаємо підозру», – розповіла про інцидент Маргарита Ситник.

«Оперуповноважені» скопіювали всі документи знімальної групи, також обшукали номери, в яких зупинилися журналісти. Прохання журналістів переписати дані «представників» російських правоохоронних органів було відхилено. Про 150-250 тисяч рублів, нібито вкрадених у якоїсь бабусі, журналістів більше не питали і далі не згадували про її існування. Після того, як журналістам поставили питання про мету поїздки, «оперуповноважені» відпустили знімальну групу й нагадали, що всі дії журналісти мають обов’язково погоджувати з адміністрацією області.

«Я спочатку подумала, що це жарт, бо надто сюрреалістично все було: вісім хлопців спортивної статури з камерою приїхали в готель рятувати бабусині гроші. Промайнула думка, що це може бути така розвага, бо в барі готелю була у розпалі вечірка. Подумала, може, це конкурс чи розіграш, навіть на рецепції спитала, чи часто в них таке відбувається», – розказала про пригоду журналістка ТСН Маргарита Ситник.

Канал «1+1» висловлює серйозне занепокоєння переслідуванням українських журналістів у Росії. Відповідні звернення з проханням роз’яснити ситуацію телеканал надіслав у МЗС Російської Федерації та губернаторові Волгоградської області. ТСН також повідомляє, що буде стежити за долею бабусі, яку нібито обікрали, і сподівається поінформувати про перебіг слідства, сподіваючись, що грабіжників, на пошуки яких серед ночі кинули таку серйозну силу, знайдуть.