Позов проти росії: на Франківщині суд ухвалив стягнути з країни-агресора 1,5 млн на користь ВПО

Автор: Зелінська Тетяна

23 Кві, 2024 15:15

Поділитись публікацією
Позов проти росії: на Франківщині суд ухвалив стягнути з країни-агресора 1,5 млн на користь ВПО

Вимушений переселенець з Донеччини, який мешкає у Надвірній, хоче відсудити у російської федерації 2 508 000 гривень компенсації через вторгнення країни-агресора до України. Надвірнянський суд задовольнив частину позову.

Про це пише “Галка” з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень

У Надвірнянському районному суді чоловік розповів, що проживав зі сім’єю у Донецьку. На початку квітня 2014 року місто та урядові установи зайняли російські озброєні загони, почалися переслідування україномовних містян. Окупанти привселюдно влаштовували терор, відбувалися позасудові страти, катування та забиття до смерті цивільних осіб.

Родина переїхала до Авдіївки, але через кілька днів й туди прийшли російські військові, тому чоловік зі сімʼєю евакуювався до Генічеська, а згодом до Харкова. Після початку повномасштабного вторгнення, у лютому 2022 року, позивач переїхав у Надвірну, оскільки через воєнні дії у Харкові стало небезпечно проживати.

За словами чоловіка, через військову агресію рф він втратив 378 тис. грн через неможливість здавати в оренду квартиру в Авдіївці. Також родина витратила 630 тис. грн на оренду будинку в Харкові, оскільки немала свого житла. Моральну шкоду, завдану йому російською федерацією, позивач оцінює у 1,5 млн грн.

Надвірнянський суд ухвалив стягнути з російської федерації моральну шкоду у сумі 1,5 млн грн. А також 15 000 гривень судового збору на користь України. У решті позивних вимог, втраті грошей на оренді в Авдіївці (378 тис. грн) та витрат на винайм житла у Харкові (630 тис. грн) – суд відмовив.

Чоловік не погодився з рішенням Надвірнянського районного суду та звернувся до Івано-Франківського апеляційного суду.

головне фото створене за допомогою ШІ