Життя дітей з вулиці: у Франківську презентували короткометражку “Янгол у пітьмі” (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

18 Aug, 2021 14:52

Поділитись публікацією
Життя дітей з вулиці: у Франківську презентували короткометражку “Янгол у пітьмі” (ФОТО)

У кінотеатрі «Люм’єр» відбувся показ короткометражного фільму “Янгол у пітьмі” режисерів Ігоря Захарчука і Таїсії Веселкової-Лютої. Стрічку створено за підтримки «Українського культурного фонду».

Читайте також: Кабмін погодив призначення заступника голови Івано-Франківської ОДА

“Янгол у пітьмі” – це фільм про непросте життя дітей з вулиці, яким щодня доводиться боротися за виживання, тиняючись у пошуках харчів, даху над головою та… наркотиків. Серед них опинились і двоє сиріт, Максим та Олька… Здавалось, ситуація дітей безнадійна, але раптом на їхньому шляху з’являється художник Сергій…

Актор франківського драмтеатру, режисер та виконавиць ролі художника Ігор Захарчук розповів, що крім фільму вони сьогодні презентують книгу по психології, інформує «Галка».

«Ідея фільму зародилася з вистави, яку ставили в театральній школі «Жив був пес». Цю ідею підтримав Український культурний фонд. Сценарій фільму дуже відрізняється від вистави», – говорить Захарчук.

Співрежисерка та сценаристка стрічки Таїсія Люта додає, що для неї це була чужа територія, бо до цього вона працювала в гумористичних виставах.

«Я перестраждала цей сценарій, занурилися у всі ці історії. Можна сказати, що я впала в депресивний стан, але змогла знайти світлу лінію», – каже Люта.

Захарчук підкреслив, що їм було важливо залучити дітей саме до кіно, адже перед камерою вони себе поводили зовсім по-іншому, а діти дуже згуртувалися.

«Діти стали дуже підтримувати один одного. Раніше ми приїжджали до психологічного центру «Серденько», намагалися їх згуртувати, але нічого не виходило. А тут під час зйомок вони робили чай один для одного – нас це здивувало».

Кастинг був досить серйозний. 50% акторів – діти з театральної школи «Жив був пес», а 50% – з психологічного центру «Серденько». Крім того діти допомагали на знімальній площадці.

13-річний композитор Данило Савка ділиться, що писати музику для фільму було досить не просто, декілька разів переробляли саундтреки.

«Потрібно відчути моменти, відчути цю картину. Деколи ми передавали емоції тільки однією нотою. Бувало, що я писав екшнмузику, але ми це виправляли, бо я не звик працювати в такому мінімалізмі», – ділиться Савка.

Генеральний партнер проєкту Василь Серденько наголосив, що це дуже гарний напрямок роботи з дітьми у психології – залучати їх до театру та до кіно.

Роль Максима виконав Григорій Веремко. Він розповів, що зйомки були важкі, дехто працював на майданчику до четвертої ранку.

12-річна Ольга виконала роль бідної дівчинки Ольки, якій сниться Янгол.

Юна акторка ділиться, що зніматися було складно, вона багато переживала, але дуже хоче вже побачити кіно на великому екрані.

Захарчук підсумував , що, можливо, фільм ще покажуть у «Ваґабундо», а далі стрічку хочуть «покатати» по фестивалях.

Після перегляду фільму глядачі мали змогу долучитися до обговорення стрічки та переглянути виставку світлин, зроблених в межах проєкту від фотографа Юрія Паливоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юні актори покажуть франківцям три вистави та кіно про сімейні конфлікти та важке дитинство (ФОТО).