Жив з підшкірним паразитом пів року: як медики витягли 15-сантиметрового гельмінта з прикарпатця (ВІДЕО)

Автор: Зелінська Тетяна

16 Кві, 2025 16:11

Поділитись публікацією
Жив з підшкірним паразитом пів року: як медики витягли 15-сантиметрового гельмінта з прикарпатця (ВІДЕО)

Медики Долинської багатопрофільної лікарні провели унікальну операцію – витягнули з руки пацієнта паразита завдовжки 15 сантиметрів. Виявилося, що чоловік заразився дирофіляріозом – рідкісною для України хворобою, що передається через укуси комарів.

Про це пише “Галка” з посиланням на сюжет ТСН.

36-річний пацієнт звернувся до лікарів зі скаргами на дивну гульку на передпліччі. Утворення з’явилося близько пів року тому, поступово збільшувалося і навіть рухалося під шкірою.

“Шкіра над цим вузликом червоніла, був свербіж, а потім усе проходило. Вузлик спершу був як прищик, а за пів року помітно виріс”, – розповіла лікарка-інфекціоністка Долинської багатопрофільної лікарні Віталія Кєпша.

Після ультразвукового обстеження фахівці запідозрили, що мають справу з паразитом. Хоча гельмінт майже не рухався, його ниткоподібна структура насторожила медиків.

“Це справді був гельмінт. Він не рухався активно, тому довго водили датчиком, хотіли побачити характерний рух. Але навіть без цього було зрозуміло – всередині паразит”, – розповіла лікарка Христина Польовчук, яка проводила УЗД.

У тілі пацієнта оселився дирофілярій – паразит, що зазвичай зустрічається у тропічному кліматі. Хвороба потрапляє до людини через укус комара, який до цього заражається від тварини, зазвичай – собаки чи кота. Утім, через глобальне потепління та міграцію населення, цей гельмінт дедалі частіше з’являється і в Україні. Торік було зареєстровано 32 випадки.

“Ці паразити не водяться в нашому регіоні. Їм потрібне тривале тепло, щонайменше два тижні з температурою понад 27 градусів, аби пройшов повний цикл розвитку”, – пояснюють лікарі.

Фахівці консультувалися з науковцями Івано-Франківського медичного університету, після чого запропонували чоловікові хірургічне втручання. Пацієнта попередили, що досвіду таких операцій не мають. Він погодився на втручання.

“Операція тривала близько 8 хвилин. Ми не знайшли паразита одразу – він був згорнутий клубком. Але врешті сам піднявся ближче до поверхні, тож ми його витягнули. Поставили два шви, і за п’ять хвилин пацієнт уже пішов додому”, – розповіли медики.

Зараз гельмінт зберігається у фурациліні, як експонат. Його довжина – 15 см, він тонкий, як волосина. Сам пацієнт заразним для інших людей не був. Медики наголошують: паразит може оселитися у внутрішніх органах – легенях, очах або навіть суглобах. У такому разі виявити його було б значно складніше.

Профілактики дирофіляріозу не існує. Єдиний захист – уникати укусів комарів. А при будь-яких підозрілих змінах у тілі – не зволікати й звертатися до лікаря.