Зі скандалу почала роботу комісія на конкурс керівника обласної інфекційної лікарні (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

03 Dec, 2021 09:44

Поділитись публікацією
Зі скандалу почала роботу комісія на конкурс керівника обласної інфекційної лікарні (ФОТО)

Другого грудня в Департаменті охорони здоров’я ОДА провели перше засідання комісії з проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора КНП “Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня Івано-Франківської обласної ради”.

За кілька десятків хвилин до старту засідання стало відомо, що в неї без пояснення не включили представників профільних громадських пацієнтських організацій, котрі допомагають боротися з поширенням ВІЛ та туберкульозу і подалися на участь у роботі комісії. Йдеться про “Захід Шанс” та “100% життя”.

“Вся ця сфера – на наших плечах. І нас відхиляють від участі у комісії, хоч ми зацікавлені, аби був фаховий і найкращий керівник. Не знаю, що відбувається. Ми за справедливість, бо лікарі мають працювати для пацієнтів, і пацієнтських організацій”, – каже директор благодійного фонду “Захід Шанс” Олександр Гринь.

Пояснити, чому відхилили заявки на участь у комісії представників певних ГО голова комісії, заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Володимир Дзьомбак не зміг. Повідомив лише, що склад комісії затвердив директор департаменту, як цього вимагає закон.

На засідання комісії прийшли депутати обласної ради від фракції “Європейська солідарність”. Вони звернули увагу, що не було проанонсовано засідання сьогоднішньої комісії, а також не є зрозумілим та прозорим процес формування конкурсної комісії. Тому запропонували перенести засідання, аби додатково вивчити, на яких підставах у комісію представників певних ГО включили, а іншим відмовили безпосередньо перед початком роботи.

Натомість представниця юридичного департаменту ОДА зазначила, що комісія сформована законно. Оголошення про її формування було завчасно оприлюднено, натомість наказ про її створення публікувати не є обов’язковим. Після цього Володимир Дзьомбак зазначив, що керівник департаменту ніби то проводив конкурс серед претендентів у комісію, але зазначив, що не знає деталей. Зазначив, що спробує про це дізнатися на наступне засідання.

Щодо самого конкурсу, то члени комісії визначили, що прийматимуть документи охочих стати директором закладу до 17:15 20 грудня. 21 грудня відкриють документи, аби визначити, скільки є кандидатів і чи вони можуть претендувати на посаду, а 28 грудня проведуть сам конкурс.

До слова, без керівника обласна клінічна інфекційна лікарня перебуває понад пів року. В.о. директора є Микола Стовбан.

Нижче “Галка” публікує склад конкурсної комісії.