В Івано-Франківську проведуть виставку “дівчачого” мистецтва

Автор: Єва Жасминова

29 Вер, 2019 13:02

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську проведуть виставку “дівчачого” мистецтва

Сміливі, наполегливі і при цьому ніжні та чуттєві. Дівчаче мистецтво не схоже на мистецтво жінок. Це наче золота середина між дитячою щирістю і професійною дорослістю. Франківців кличуть на виставку дівчачого мистецтва “Зіс іс ґьорлз арт”, яка відбудеться 5 жовтня у Підземному Переході Ваґабундо.

На виставці будуть представлені живопис, керамічні пласти, скляні інсталяції, колажі, фотографії та графіка, художниць з Івано-Франківська, Львова та Києва. Також на відкритті одна з учасниць представить свій перформанс, пише Web-журнал OGOGO!

Як розповідає організаторка виставки мисткиня Наталка Темех, виставка покликана показати не різницю “чоловічого” та “жіночого” мистецтва, а сам факт такого напрямку творчості.

“Ми не хочемо показати схожість чи відмінність – ми хочем показати сам факт “дівчаче мистецтво”. Я вважаю, що різниця між “чоловічим” і  “жіночим” мистецтвом таки є. Але вона невловима, на рівні відчуттів. Тут справа у тому, що кожна дівчина особлива, і по-різному виражає себе”, – каже Наталка.

Вона також додає, що це мистецтво ризику і шукань “себе”, власної ідентичності.

“Зазвичай дівчаче мистецтво ігнорують, так як дівчата лише вчаться. Але саме цей час – це золота середина між дитячою безпосередністю та зрілою майстерністю. Це мистецтво ризику і шукань себе. Я навіть впевнена, що кожна з них змінить свій стиль чи навіть жанр. Тому дуже цікаво зафіксуватий цей перехідний етап”, – каже організаторка.

На виставці можна буде побачити твори 9 учасниць: Наталії Парщик, Наталії Пігули, Надії Собко, Катерини Дендюк, Ксенії Субчак, Катерини Маковій, Ясі Сулими, Зоряни Козак та Богдани Комарніцької. Чотири учасниці зі Львова, чотири з Франківська та одна з Києва.

Темех також додає,  що у  Франківську мисткинь не дискримінують, але моментами ставляться несерйозно.

“Я не феміністка, боротись за права – не моє. Але також не є противницею цього явища. Для мене найкращий маніфест жіноцтва – це просто бути гідною жінкою. Жінки тільки почали (якщо брати багатовікову історію) заявляти про себе, як про діячів. У Франківську мисткинь не дискримінують, але моментами ставляться несерйозно. Це неприємно, але, думаю, з часом ця річ відійде у небуття. Серед молодих художників вже набагато менше таких тенденцій. Я не відчуваю дискримінації. Навпаки, я, як організаторка суто дівчачої виставки, дискриміную чоловіків (ред. сміється)”, – каже організаторка.

Виставка триватиме два тижні. Більше інформації за посиланням.