Зміна грошової допомоги при народженні дитини суперечить Конституції

Автор: Людмила Баран

07 Чер, 2014 10:20

Поділитись публікацією
Зміна грошової допомоги при народженні дитини суперечить Конституції

З 1 липня розмір допомоги при народженні першої дитини збільшиться приблизно на 10 тис грн. Але нове законодавство  не передбачає виплату більших сум при народженні другої, третьої чи наступної дитини.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства соціальної політики України.

З початку липня цього року  грошова допомога при народженні дитини становитиме 41 тис. 280 грн. Ці гроші батькам виплачуватимуть впродовж трьох років. Тому що цю суму, відповідно до нового законодавства, об’єднали з іншою допомогою – з догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

Окрім того, виплати для всіх новонароджених будуть однакові – 41 тис. грн, незважаючи на те, яка за рахунком ця дитина в родині. Такі зміни передбачає Закон України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”. Верховна Рада ухвалила його 27 березня 2014 року.

Одразу по народженні дитини родині виплачуватиметься 10 320 грн. Решта суми допомоги (30 960 грн.) родина отримуватиме впродовж 36 місяців по 860 грн. щомісяця. Якщо член родини, який отримує допомогу вирішить вийти на роботу, виплати однак будуть продовжуватися до досягнення дитиною 3 років.

Час перебування члена родини у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до трудового стажу

Учасниця ГО “Мами Прикапаття” Катерина Петренко вважає, що цей закон  суперечить ст. 22 Конституції України,  якою передбачено,що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Про це вона пише на сторінці спільноти у соціальній мережі.

“З 1 липня буде припинено виплату 130 грн (або підвищеної допомоги) по догляду за дитиною до досягнення нею 3- річного віку та встановлено єдину допомогу при народженні дитини 41 280 гривень. При цьому чоловіків мобілізують до армії, підвищують ціни на газ, світло, продукти харчування, памперси, ліки та бензин. Такі дії Уряду є протиправними та звужують права Наших Дітей на гідне життя, що також передбачено Конституцією. Ніколи не думала, що будучи юристом, буду таке писати, але потрібно щось робити та захищати наше майбутнє – дітей! “, — написала Катерина Петренко.

Як відомо, нині допомога при народженні першої дитини становить майже 31 тис. грн, на другу – майже 61 тис. грн, а на третю і наступну – майже 124 тис. грн.