“Змусили роздягнутися на відео”: на Прикарпатті судили батьків учнів за булінг над шестикласником

Автор: Андрій Макітра

08 Бер, 2024 17:44

Поділитись публікацією
“Змусили роздягнутися на відео”: на Прикарпатті судили батьків учнів за булінг над шестикласником

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області розглянув справи щодо виконання батьківських обов’язків батьками чотирьох семикласників через булінг. Школярі били шестикласника, плювали, погрожували та змусили зняти штани з білизною на відео. Яке опублікували в групі у “Viber”. Одного з батьків покарали штрафом у 1700 грн. Щодо трьох інших закрили провадження.

Про це пише “Галка” з посиланням на “ZAXID.NET”.

Як йдеться у постановах суду, випадок трапився 26 січня 2024 року у приміщенні Бондарівського ліцею, що у селі Бондарів між Калушем та Івано-Франківськом. Під час перерви четверо семикласників знущались із на рік молодшого учня: били, плювали на нього, погрожували і змушували зняти штани разом із білизною, знімаючи це на відео. Яке згодом опублікували в групі у “Viber” задля насмішки. Матір шестикласника заявила у поліцію.

У судовому реєстрі оприлюднено постанови щодо батьків чотирьох семикласників, їх звинувачували у неналежному виконанні батьківських обов’язків. Івана Білогорку, батька одного з нападників, чий син опублікував відео, суд визнав винним у неналежному виконанні батьківських обов’язків і покарав штрафом у 1700 грн. На засідання він не прийшов.

Матері двох інших нападників (Любов Парцей та Надія Лаврук) у суді провину в неналежному виконанні батьківських обов’язків не визнали та заявили, що їхні сини ні до кого не чіплялися. Суд розглянув матеріали справи та визнав їх винними у адмінправопорушенні, але закрив провадження у справі, обмежившись усним зауваженням.

Ще одна обвинувачена, Руслана Сулима, не визнала свою провину та також заявила, що її син нікого не ображав. Суд закрив справу щодо матері третього хлопця через відсутність складу правопорушення. Оскільки на відео не було зафіксовано, як її син вимагав, щоб шестикласник зняв штани.

Прийняті судами постанови ще можна оскаржити в апеляційному суді.

*Головне ФОТО з відкритих джерел та є ілюстративним.

“Галка” писала про інший нещодавній випадок на Прикарпатті. Мати учня шостого класу Івано-Франківського ліцею №4 звернулася до поліції через булінг щодо сина. Франківка попросила захисти її сина від жорстокого поводження та психологічного насильства, які вчиняли інші учні.

Згодом мер Руслан Марцінків розповів, що поліція склала щонайменше шість протоколів на батьків учнів ліцею №4, які цькували свого однокласника. Також він анонсував, що всі школи Івано-Франківська перевірять на булінг.

На цю ситуацію відреагував Міністр освіти і науки Оксена Лісового. Він вважає, що коли дорослі знають про булінг, але намагаються цього не помічати, замовчувати чи не втручатися – це категорично неприйнятно.

“Ситуація, яка склалася в одному з ліцеїв у Івано-Франківську має усі ознаки систематичного цькування. І, на жаль, виглядає, що адміністрація не намагалася його зупинити. Вже поспілкувалися з управлінцями обласного і міського департаментів освіти. Створена комісія, яка зʼясовує всі обставини. Паралельно на звʼязку з освітнім омбудсменом. Вживаємо заходів, серед яких — аудит діяльності ліцею”, – каже Лісовий.