Знаменитий гонщик Міхаель Шумахер назавжди залишиться інвалідом

Автор: Вадим Войтик

20 Чер, 2014 23:18

Поділитись публікацією
Знаменитий гонщик Міхаель Шумахер назавжди залишиться інвалідом

Знаменитий автогонщик і семиразовий чемпіон “Формули-1” Міхаель Шумахер, який отримав страшну травму на лижному курорті в кінці 2013 року, вийшов з коми і був виписаний з лікарні. Тепер спортсменf чекає тривала реабілітація. Про те, що чекає Шумахера далі, розповів нейрохірург Еріх Рідерер.

Читайте також: Шумахер вийшов з піврічної коми та переїхав на лікування до Швейцарії

Слова співробітника однієї з клінік Цюріха наводить швейцарське видання 20 Minuten.

“Яка буде подальша доля Шумахера? По-перше, його чекає дуже тривалий період реабілітації. Швидше за все, він буде доліковуватись у Швейцарії, можливо, в Ноттвілі. Щодня йому доведеться виконувати складний комплекс вправ, необхідних у його стані. Насамперед, Шумахеру потрібно буде навчитися спілкуватися з оточуючими і в ідеалі самостійно сидіти і керувати електричної інвалідним візком. На це може піти до півроку”, – розповів Еріх Рідерер.

“Міхаель більше 6 місяців пролежав у комі. Його м’язи пошкоджені і практично повністю атрофовані. Напевно ви прийшли б в жах, якби побачили його зараз. Спортсмена просто не впізнати. Швидше за все, він на все життя залишиться інвалідом і до кінця днів буде залежати від інших людей. Мені дуже хотілося б помилятися, але після таких серйозних травм, як у нього, люди рідко повертаються до нормального життя “, – заявив лікар.

Теги: