Знання, що рятують життя: прикарпатські поліцейські відпрацювали навички з тактичної медицини 

Автор: Єва Жасминова

23 Лип, 2022 10:08

Поділитись публікацією
Знання, що рятують життя: прикарпатські поліцейські відпрацювали навички з тактичної медицини 

Оперативна зупинка критичної кровотечі,  евакуація пораненого із зони обстрілу у безпечне місце, надання першої медичної допомоги  – ці та інші основи з тактичної медицини ефективно опановували прикарпатські  правоохоронці. В умовах повномасштабної війни кожен поліцейський повинен володіти цими навиками.

Навчання проводили досвідчені медики ДУ «ТМО МВС України по Івано-Франківській області Леся Марковецька та Олесь Тесленко. Нещодавно вони теж пройшли курс «бойового медика» на Рівненщині. А тепер свої навики передали інструкторам з особистої безпеки та співробітникам кадрового забезпечення територіальних підрозділів поліції Івано-Франківщини.

Правоохоронці детально відпрацювали методи накладання турнікета при кровотечах на різних частинах тіла собі, а також «пораненому» побратиму, а ще навчились проводити реанімаційні заходи в умовах війни.

Практичні заняття правоохоронці поєднували  з інтенсивними фізичними вправами. Це потрібно для того, аби наблизити умови навчання до реальних, бойових.  Окрім цього поліцейські мали на собі ще й деякі елементи бойового екіпірування.

«В умовах бойових дій “швидка” може не доїхати вчасно. Тому важливо, щоб поліцейські, що присутні на місці події, вміли вправно надавати домедичну допомогу», — розповіла Леся Марковецька.

Загалом на навчанню були присутні понад 30 поліцейських.

Правоохоронці кажуть, – такі заходи нині просто необхідні. Адже в країні, в умовах війни, немає безпечних місць. Вміння рятувати людей потрібне навіть в тилових містах. Тож такі навчання продовжуватимуться й  надалі.