Знати минуле, щоб мати майбутнє: у Франківську прикарпатські школярі змагалися в турнірі з історії України (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

24 Тра, 2023 11:03

Поділитись публікацією
Знати минуле, щоб мати майбутнє: у Франківську прикарпатські школярі змагалися в турнірі з історії України (ФОТО)

19 травня у Франківську учні 9-10 класів змагалися в турнірі з історії України.

Читайте також: Прооперована, але з осколками: на фронті поранили кулеметницю "Ксену" з Франківщини

Організували захід неприбуткова громадська організація “Inter Education” разом з мережею шкіл в Україні та за кордоном Astor School.

Всі охочі учні 9-10 класів могли об’єднатися у команди з чотирьох осіб і позмагатися за звання юних істориків, призовий фонд та приємні подарунки від організаторів. Команди, які зайняли перше, друге та третє місця нагорожували 3000 грн, 2000 грн та 1000 грн відповідно.

Як розповіла співвласниця школи Astor School Оксана Рубаняк, такий турнір організовують у кожній області, а фінальний етап, в якому зійдуться команди-переможці з усієї України, проведуть у Буковелі, де діти зможуть водночас і відпочити.

“Це турнір з історії України між школами Івано-Франківської області. У нашому навчальному закладі ми проводимо цей турнір вперше, проте у мережі шкіл Astor School він уже не перший. Виникла ідея провести такий захід з історії України, бо, на мою думку, історія та українська мова в Україні є найважливішими. Діти повинні знати свою історію, а ми за це будемо їх нагороджувати”, – зауважила Оксана Рубаняк.

Вивчати та знати історію своєї країни – умова, необхідна для створення міцної, незалежної країни.

“Знання історії важливе в будь-який час. Ми бачимо, що історія циклічна, зараз ми боремося за існування української нації. Підростаюче покоління має знати, що відбувається сьогодні та що відбувалося в минулому, бо без минулого немає майбутнього. А ми не хочемо, щоб діти воювали та жили у стані війни. Плануємо проводити турніри і з інших навчальних предметів”, – додала Оксана Рубаняк. 

Вчитель історії в ліцеї Astor School Ігор Антонюк розповідає – готував завдання для турніру близько тижня. Запитання загалом по фактажу, а також, як у класичному “Що?Де?Коли?”, на кмітливість та логіку:

“Завдань є багато. Перший тур – тестовий, а другий, третій та четвертий – це розгорнуті запитання. У першому турі скористаємося сучасними технологіями – учасники відповідатимуть у додатку на телефонах, а результати в реальному часі ми всі будемо бачити на екрані. У наступних турах учасники писатимуть відповіді на картці. Звісно, щоб правильно відповісти, потрібно мати високий рівень знань, але крім того треба вміти і логічно мислити. Щодо тем, то, наприклад, тестові завдання, охоплюють період від Княжої доби до Другої світової війни”.

Головна мета турніру, за словами Ігоря Антонюка, щоб діти розуміли, що історію України потрібно вчити, а також, щоб дізналися та запам’ятали щось нове.

“Тут є представники і франківських шкіл, і учні з області. Всі, хто заповнили заявку, могли взяти участь. Зареєструвалися 13 шкіл, а також наша Astor School. До складу журі входять учителі-історики з навчальних закладів, які не беруть участь у турнірі. Головних переможців буде троє, інші – отримають втішні призи. Але загалом я вважаю, що переможці всі, бо вони взяли участь. Такі заходи мотивують дітей вивчати предмет, вони можуть на практиці використати набуті знання. Крім того, діти, здобуваючи бали для своїх команд, відчувають себе переможцями. З іншого боку, якщо учень помилиться, то знатиме, до якої теми йому варто повернутися, щоб оновити знання”, – додав Ігор Антонюк.

Десятикласниця Ірина Самборська з Івано-Франківського спортивного ліцею ділиться, що участь у такому турнірі – це для неї новий досвід, а також можливість зустрітися з цікавими особистостями зі схожими інтересами:

“У наш час дуже важливо орієнтуватися в нашому минулому. Історія України – це мій улюблений предмет. До турніру ми готувалися разом з командою, проходили різні періоди історії”.

Учениця 10 класу 21-го ліцею Софія Берлін розповіла, що у процесі підготовки до турніру команда мала заняття з учителем декілька разів на тиждень. Найважчою для себе темою вважає період після Першої світової війни:

“Дуже хотілося взяти участь у цьому турнірі. Бажання перемогти є, звісно, теж, але найголовніше таки – взяти участь”.

Учениця 9 класу школи Astor Ольга Куртяк каже – в історії можна знайти відповіді на події, які відбуваються зараз:

“Було трішки складно готуватися. Але для вивчення історія цікавий предмет. Найскладніше для мене – ХІХ століття. Найбільше лякають відкриті відповіді, бо вони можуть підловлювати такі моменти, де ти, може, щось недовчив”.

За результатами чотирьох турів, переможцем турніру стала команда ліцею №21 ім. Євгена Коновальця. Друге місце здобув Старобогородчанський ліцей, а третє місце посів ліцей ім. Миколи Сабата.