Знайдена альтернатива антибіотикам, – вчені дослідили цілющі властивості меду

Автор: Турій Роман

23 Sep, 2014 11:53

Поділитись публікацією
Знайдена альтернатива антибіотикам, – вчені дослідили цілющі властивості меду

Нещодавно, шведські вчені довели: свіжий бджолиний мед, лікує поранення та захворювання, не гірше антибіотиків. Він має тринадцять молочнокислих бактерій, які можуть знищувати мікроби і бактерії.

Про це відкриття повідомляється у International Wound Journal, передає УНТ.

Цілющі властивості меду досліджували в лабораторних умовах, випробовуючи їх на декількох видах небезпечних хворобоутворюючих організмів.

З’ясувалось, що усі бактерицидні властивості меду починаються з утворення тринадцяти молочнокислих бактерій, які потрапляють до меду з медового зобику бджіл. Так, усі активні сполуки, які утворюються з молочнокислих бактерій, можуть знищувати мікроби і бактерії.

Найбільш вражаючим відкриттям дослідників став експеримент, проведений на відкритих пораненнях коней. Дослідники нанесли на незагоєні рани тварин свіжий бджолиний мед, хоча господарі тварин безуспішно лікували рани антибіотиками.

В результаті «медової обробки» рани швидко загоїлися. Це пояснюють тим, що звичайні антибіотики містять як правило тільки одну активно діючу речовину, натомість у складі меду їх аж тринадцять!
Але, нажаль, мед який продається на полицях супермаркетів, навряд чи зберіг хоч якийсь відсоток живих бактерій, після тривалих процедур технологічної обробки і пастеризації. Тому чекати дивовижних зцілень від нього не варто.

Також, мед використовують хворі на діабет. Він є гарним цукрозамінником, і не викликає ніяких побічних ефектів. Загалом, до складу меду входить безліч ферментів, які покращують травлення.