Знайомство з різними типами тестування програмного забезпечення

08 Лис, 2023 09:13

Поділитись публікацією
Знайомство з різними типами тестування програмного забезпечення

Тестування програмного забезпечення – це процес пошуку помилок у продукті та аналіз функціональності програми відповідно до вимог замовника. Тестування також може визначити, чи відрізняється результат взаємодії з програмою від очікуваного. Щоб гарантувати, що програмне забезпечення не містить помилок і працює стабільно, треба виконати різні типи тестування програмного забезпечення. Існує багато різних типів тестування, і якщо ви вирішили стати тестувальником ПЗ, вам буде корисно з ними познайомитись.

Існують різні типи тестування для ручного та автоматичного тестування, а також різні методології тестування. У процесі тестування можуть використовуватись різні типи тестування, такі як функціональне тестування, тестування продуктивності, тестування безпеки та тестування зручності використання. Важливо використовувати як ручне, так і автоматичне тестування, щоб гарантувати, що кінцевий продукт буде максимально якісним. Ми пропонуємо цей огляд, як часткову відповідь на питання – як стати тестувальником з нуля?

Ручне та автоматичне тестування

Ручне тестування проводиться особисто шляхом запуску програми або взаємодії з програмним забезпеченням та API за допомогою відповідних інструментів.

Автоматизовані тести виконуються машиною, яка виконує тестовий сценарій, написаний заздалегідь. Автоматизоване тестування — це відмінний спосіб масштабувати процес контролю якості при додаванні нових функцій до програми.

Різні типи тестів

  • Модульні випробування

Юніт-тести дуже низького рівня або близькі до вихідного коду програми. Вони полягають у тестуванні окремих методів та функцій класів, компонентів або модулів, які використовуються вашим програмним забезпеченням.

  • Інтеграційні тести

Інтеграційні тести перевіряють, чи різні модулі та служби, які використовуються вашим додатком, добре працюють разом.

  • Функціональні випробування

Функціональні тести фокусуються на бізнес-вимоги програми. Вони тільки перевіряють результат дії та не перевіряють проміжні стани системи при виконанні цієї дії.

  • Наскрізні тести

Наскрізне тестування відтворює поведінку користувача з програмним забезпеченням у повному середовищі програми. Воно включає тестування всього середовища програми в ситуації, що імітує реальне використання, наприклад взаємодію з базою даних, використання мережевих комунікацій або взаємодію з іншим обладнанням, додатками або системами.

  • Приймальне тестування

Приймальні тести – це формальні тести, які перевіряють, чи задовольняє система бізнес-вимогам. Вони вимагають, щоб усі програми працювали під час тестування, і зосереджені на відтворенні поведінки користувачів.

  • Тестування продуктивності

Тести продуктивності оцінюють, як система працює за певного робочого навантаження. Ці тести допомагають виміряти надійність, швидкість, масштабованість та швидкість реагування програми.

  • Димове тестування

Димові тести – це базові тести, які перевіряють базову функціональність програми. Вони призначені для швидкого виконання, і їхня мета — дати вам впевненість у тому, що основні функції вашої системи працюють належним чином.

Мета тестування

Хоча в ідеалі тестування має проводитися кожному етапі розробки, зрештою тестування є останнім кроком перед випуском додатку. Хороше тестування має спробувати зламати вашу програму і допомогти зрозуміти її обмеження. Тут ви знайдете більше інформації про те, як стати тестувальником програмного забезпечення і як виглядають відповідні курси. 

Тестування проводиться для оцінки програми або системи з метою виявлення дефектів, помилок або потенційних проблем перед їх випуском кінцевим користувачам. Основна мета тестування – переконатися, що програмне забезпечення відповідає заданим вимогам, є функціональним, надійним та працює так, як очікується. Стати тестувальником ПЗ – означає мати здатність покращити загальну якість програмного продукту, знизити витрати на його розробку та запобігти потенційним проблемам, які можуть виникнути після того, як програмне забезпечення буде випущено для користувачів.

ПРОМО