Знайомство з ринком праці: як отримати роботу в популярних галузях? Рекомендації від Jooble

29 Кві, 2024 22:25

Поділитись публікацією
Знайомство з ринком праці: як отримати роботу в популярних галузях? Рекомендації від Jooble

Щотижня на українському ринку праці публікується близько 30-60 нових пропозицій, а рівень незайнятості населення навесні стрімко знижується з 16,5 до 13,5%. Кваліфіковані спеціалісти сьогодні потрібні для роботи в усіх сферах діяльності, тому на Jooble можна швидко знайти оголошення за короткими запитами, наприклад, «вакансії електрика». У цій статті разом з експертами ми розповімо про перспективні напрямки працевлаштування та дамо декілька практичних порад.

Де спостерігається найбільша потреба у фахівцях?

В умовах воєнного стану структура ринку праці та попит на спеціалістів кардинально змінюються. Експерти повідомляють, що дефіцит високоосвічених та кваліфікованих кадрів є проблемою номер один. У промисловості не вистачає інженерів, майстрів, нормувальників, креслярів; у будівництві – вузькопрофільних спеціалістів; у медицині – терапевтів, хірургів, анестезіологів, реабілітологів. На Jooble є також популярними вакансії медичної сестри, нові пропозиції роботи тут з’являються щодня.

Потреба у працівниках також спостерігається у таких сферах:

  1. Робочі спеціальності – на роботу на підприємствах та виробництвах шукають вантажників, слюсарів, різноробочих, електриків, фасувальників, пакувальників, швачок.
  2. Продажі – для просування своїх послуг та реалізації продуктів компанії шукають sales-менеджерів, торгових представників, продавців-консультантів, касирів.
  3. Транспорт та логістика – здійснення пасажирських та вантажних перевезень потребує залучення водіїв категорій B-E, комірників, експедиторів, менеджерів з логістики та закупівель.
  4. Готельно-ресторанний бізнес – для обслуговування клієнтів у готелях та закладах харчування на роботу запрошуються кухарі, офіціанти, баристи, кондитери, адміністратори, покоївки.
  5. Управління фінансами – українські компанії шукають бухгалтерів, економістів, фінансових аналітиків, операторів 1С, аудиторів.

Окремим напрямом ринку праці в Україні став військовий рекрутинг. У лавах ЗСУ сьогодні пропонуються не тільки бойові та медичні професії. Сюди також шукають інженерів, механіків, електриків, діловодів, водіїв, кранівників, а іноді й навіть IT та Digital-спеціалістів.

Які навички є важливими для сучасного ринку праці?

На думку експертів компанії Jooble, 70% успіху кандидата залежить від його soft-skills – універсальних непрофесійних умінь та особистісних якостей, які допомагають виконувати задачі та взаємодіяти з командою. В умовах війни компанії цінують працівників, які прагнуть до постійного розвитку, вміють швидко приймати рішення та адаптуватися до змін у робочому середовищі.

Іншими важливими навичками сьогодні є:

  • знання англійської;
  • ділове листування;
  • критичне мислення;
  • ведення перемовин;
  • керування часом;
  • емоційний інтелект;
  • розв’язання проблем.

Не всі люди від природи володіють «м’якими» навичками, проте їх можна розвивати самостійно. Для цього варто відвідувати вебінари, тренінги, читати книжки на тему психології, дивитися подкасти з саморозвитку на Youtube тощо.

З чого починати пошук роботи?

Експерти з працевлаштування завжди радять починати пошук роботи з аналізу своїх кар’єрних цінностей, побажань та ключових вмінь. Для кращого розуміння можна поставити собі такі запитання:

  • Які критерії є першочерговими для мене при виборі нового місця роботи? Професійний розвиток, конкурентна заробітна плата, гнучкий графік, комфортне середовище?
  • Які вміння та досвід я вже маю, а чого мені поки не вистачає, щоб знайти роботу? Що мене виділяє серед конкурентів?
  • Які напрямки діяльності мені цікаві? Для яких ще посад може бути релевантним мій досвід?

Відповіді на перераховані питання допоможуть чітко сформулювати очікування від наступного місця зайнятості та вибрати вакансію, яка відповідатиме вашому досвіду та вимогам. Якщо ж представлені на ринку праці пропозиції не є актуальними для вас, не бійтеся розглядати можливості розвитку у суміжних спеціальностях або перекваліфікації.

Для перегляду вакансій слід залучати максимальну кількість різноманітних джерел. Найбільша кількість оголошень сьогодні розміщується на сайтах з пошуку роботи, LinkedIn, а також у групах та чатах Telegram. Деякі компанії мають приховані пропозиції, про які можна дізнатися тільки з офіційного сайту та сторінок у соцмережах, тому час від часу варто продивлятися їх.

Як скласти ефективне резюме?

Резюме повинно зацікавлювати роботодавців та переконувати в тому, що саме ви є найкращим кандидатом на запропоновану позицію. На перегляд одного документу рекрутери витрачають 15-30 секунд, тому важливо скласти CV так, щоб кожен пункт у ньому «чіпляв».

Будь-яка інформація сприймається легше, коли вона структурована, тому розділіть її на такі пункти:

  1. Заголовок – ім’я, прізвище та назва посади.
  2. Контактні дані – залиште номер телефона, електронна адреса, посилання на профілі LinkedIn, Facebook, Behance або інші.
  3. Досвід роботи – вказуйте 3-5 місць зайнятості у послідовності від останнього до найбільш давнього. Опишіть свою позицію, обов’язки та досягнення.
  4. Навички – зазначте головні вміння та якості, які є важливими для позиції, на яку ви претендуєте. Вкажіть інструменти, програми та іноземні мови, якими ви володієте.
  5. Освіта – надайте інформацію про базову (ВНЗ, коледж, технікум) та профільну (курси, тренінги, вебінари) освіту. Прикріпіть посилання на дипломи та сертифікати.

Пам’ятайте, що оптимальний обсяг резюме – до 2 сторінок у форматі PDF. Структуруйте інформацію за допомогою підзаголовків та маркованих списків. Уникайте речень більше 6-8 слів, незрозумілих термінів та абревіатур.

Реклама

Читайте також: У Франківській громаді відсторонили від роботи понад 50 нещеплених бюджетників (ВІДЕО)