Знесіть що-небудь, щоб бути прикладом для всієї України, – порадив франківцям архітектор Віктор Зотов

Автор: Людмила Баран

17 Кві, 2015 21:20

Поділитись публікацією
Знесіть що-небудь, щоб бути прикладом для всієї України, – порадив франківцям архітектор Віктор Зотов

До Івано-Франківська завітав відомий архітектор Віктор Зотов, засновник бюро  Zotov & Co та куратор міжнародного архітектурного  фестивалю «Canactions».  16 квітня він прочитав лекцію під назвою «Про урбанізм – що зараз найважливіше у розвитку міста?» 

Читайте також: Містобудівна рада відправила на доопрацювання сумнівний проект у центрі міста (ФОТОФАКТ)

“Міста завжди набувають якості містян – це така здатність архітектури. Якість міського  життя проявляється у публічних просторах: площах, парках, скверах”, – вважає Віктор Зотов.

Він показав присутнім фото громадських просторів з Норвегії, Фінляндії, Іспанії, Швейцарії та інших країн. На усіх зображеннях – просторі площі, де люди рухаються, відпочивають, збираються, без жодних перешкод. А потім порівняв з майданами Києва: усюди обмеження у вигляді припаркованих автомобілів, рекламних конструкцій, торгових яток та літніх пивних майданчиків.

Причинами того, що в Україні громадські простори є такими незручними, Зотов вважає нерозуміння та цинізм – коли приватні інтереси переважають над суспільним добробутом.

зотов 4

На його думку, хороший архітектор має позбавитися від усього зайвого і діяти за принципом “не нашкодь”.

Віктора Зотова запитали, що йому сподобалося і не сподобалося в Івано-Франківську. Він відповів, що у місті є відчуття Європи, є автентичність будівель. Також –  що у ньому  більше пішохідних вулиць,  ніж в інших містах України.

Але, за словами Зотова, у Франківську є ті ж проблеми, як і всюди в країні, ті, які він показував на фото Києва. Він розкритикував екрани із звуковою рекламою, на які, хоч і не дивишся, але не можеш не чути.

“Звукова реклама  у публічних місцях має бути заборонена на кримінальному рівні”, – вважає архітектор.

Також він показав на засклений будинок навпроти Білого дому  і зауважив, що це – випробування, яке мешканцям міста треба пережити. Але громада може побороти “рагульство в архітектурі”.

“Знесіть що-небудь, щоб бути прикладом для всієї України”, – порадив Віктор Зотов.

зотов 2

фото – Василь Гошовський
Теги: