Знеструмлення триватимуть щонайменше до серпня, — радник прем’єра Юрій Бойко

Автор: Застава Максим

16 Тра, 2024 14:06

Поділитись публікацією
Знеструмлення триватимуть щонайменше до серпня, — радник прем’єра Юрій Бойко

Відключення споживачів, що розпочалися із 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку дефіцит в енергосистемі буде навіть за високих температур.

Читайте також: Увечері на Прикарпатті знеструмлять ще дві черги (ГРАФІК)

Таку думку висловив радник прем’єр-міністра України, член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко, пише “Галка” з посиланням на Економічну правду.

“Якщо говорити про обмеження, що розпочалися добу тому, то в цих умовах нам доведеться жити, за моїми оцінками, до серпня. У серпні-вересні очікую незначне покращення в силу різного набору факторів”, – сказав Бойко.

Зокрема, у цей період атомна генерація виходитиме з активної фази ремонтів, а в енергосистемі ще буде присутня велика кількість сонячної генерації. Знизиться також навантаження на енергосистему внаслідок все ще теплої, але вже не спекотної погоди, пояснив Бойко. 

“Якщо говорити про травень, то ці обмеження могли розпочатися трохи пізніше, якби не така холодна погода”, – зауважив Бойко.

Він пояснив, що зі зниженням температури населення почало активно використовувати обігрівальні прилади й в енергосистемі утворився дефіцит навіть з урахуванням активного імпорту електроенергії.

“З метою втримання енергосистеми у збалансованому стані й недопущення аварій диспетчери були вимушені вдаватися до екстраординарних заходів і застосовувати вимкнення споживачів”, – заявив Юрій Бойко.

Як писала “Галка”, на Прикарпатті 14 травня почали вводити графіки аварійних вимкнень для населення. А з 16 травня ввели погодинні вимкнення.

Як дізнатися свою чергу вимкнень і їхню тривалість

  • на сайті АТ «Прикарпаттяобленерго»: Головна сторінка – Вимкнення – За адресою/За особовим рахунком (https://oe.if.ua/uk/shutdowns_table);
  • у вайбер-боті компанії: Головне меню – Відсутнє світло – Перевірка активних вимкнень за адресою.

Також актуальні графіки публікують на сторінках “Прикарпаттяобленерго” у фейсбуці, телеграмі та вайбері.