Зразковий інвестпроєкт: Саакашвілі та Бойчук відвідали нове підприємство з видобутку вапна у Стриганецькому кар’єрі (ФОТО)

Автор: Турій Роман

22 Кві, 2021 18:29

Поділитись публікацією
Зразковий інвестпроєкт: Саакашвілі та Бойчук відвідали нове підприємство з видобутку вапна у Стриганецькому кар’єрі (ФОТО)

У рамках нової державної програми з підтримки інвестпроєктів «UkraineInvest» в Стриганецькому кар’єрі поблизу Івано-Франківська ГК «Галвапно» облаштовує комплекс по випалу вапна.

Читайте також: У Коломиї реконструюють площу перед музеєм Писанки (ВІДЕО)

22 квітня на території Стриганецького кар’єру у селі Довге презентували перший етапу будівництва нового комплексу по випалу вапна.

Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ Міхеіл Саакашвілі привітав всіх присутніх, адже він вражений інвестицією, яку вклали в цю землю – 36 мільйонів євро, пише “Галка”.

«Багато людей виїжджали з цього села до Польші, а це підприємство дає 150 нових робочих місць. Вони будуть отримувати зарплатню більшу, ніж у Польші чи Словаччині», – розповідає Саакашвілі.

Він додав, що Рада прийняла закон про «інвестиційних нянь», а цей проєкт на Прикарпатті стане одним з перших.

«Шкода, що процедура займає багато часу, заважає бюрократія. Наприклад, досі не затвердили тротуари на дорозі – це заважає продовжити роботи. Чому тут немає міністрів? Вони мають тут цілодобово чергувати, адже це нові інвестиції в Україну», – каже Саакашвілі.

Голова Івано-Франківської ОДА Андрій Бойчук теж привітав громаду з інвестиційним проєктом та новими робочими місцями.

«Це допоможе наповнити бюджет громади. Ми побували на будівництві, побачили, як тривають роботи, що ще мають завершити. Регіон і держава будуть мати можливість отримувати національний продукт, який виробили тут, адже вапно застосовують у багатьох сферах життя», – наголосив Бойчук.

 

За його словами, влада готова всебічно підтримувати «Главапно» у розвитку цього інвестиційного проєкту.

Інвестор та власник ГК «Галвапно» Ілля Марчевський додав, що на Прикарпаття фірма прийшла заради розвитку. Комплекс по випалу вапна будують за італійською технологією, тож і обладнання – найсучасніше з Італії.

«Раніше у нас було два виробника вапна – на Донеччині та Криму. Зараз вони для нас недоступні. Тому ми плануємо розвивати свою роботу на Прикарпатті, збудувати чотири печі та позмагатися з нашими закордонними колегами», – зазначив Марчевський.

Він додав, що їм вдалося налагодити співпрацю з громадою, яка раніше була проти підприємства. Для ОТГ збудували дорогу, а на території підприємства облаштують невеликий офісний центр та їдальню для працівників. У такий спосіб робота тут знайдеться не лише для технічних спеціалістів (мельники, завідуючі складів), а й для бухгалтерів, економістів, обліковців, керівників структурних підрозділів та інших спеціалістів.

Голова Єзупільської територіальної громади Ігор Лукашевич наголосив, що до них вже надходять податки від підприємства, які використовують на розвиток громади.

Марчевський додав, що зараз «Галвапно» сплачує чотири мільйони гривень податків, а після запуску збільшать ці надходження до 54 мільйонів гривень.

Саакашвілі підсумував, що іншим областям потрібно брати приклад з Прикарпаття та залучати інвестиції для розвитку України.

Бойчук та Саакашвілі підписали дві цеглині, які покладуть у фундамент однієї з печей випалу вапна. Вони побажали успіху в реалізації проєкту та Божої допомоги.

Після цього на території Стриганецького кар’єру провели круглий стіл «Інвестиційна привабливість Прикарпаття: успішні проєкти, виклики та перспективи» за участі представників державної влади, місцевої громади та бізнесу. Обговорили напрямки майбутньої співпраці та існуючі закони, які заважають розвивати бізнес.

Довідково:

ГК «Галвапно», до якої входить ТОВ «Стриганецький кар’єр» та ТОВ «Галтехнопарк» (виробник вапна) здійснюється реалізація інвестиційного проєкту з будівництва виробничого комплексу з випалу вапна, який включає в себе чотири печі по випалу вапна загальною продуктивністю 1600 тон на добу, дробарно-сортувальний комплекс, склади готової продукції та інші необхідні складові.