Зроблено в Україні: як швеї з Чернівців одягають найстильніших чоловіків Європи (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

11 Кві, 2019 16:09

Зроблено в Україні: як швеї з Чернівців одягають найстильніших чоловіків Європи (ФОТО)

У Чернівцях знаходиться підприємство, яке одягає найстильніших чоловіків Європи. Вже понад 20 років «Трембіта» співпрацює з іменитими європейськими брендами.

Цього року товариство з додатковою відповідальністю «Трембіта» відсвяткує своє 75-річчя. Раніше це була швейна фабрика, яка виготовляла одяг для українських дітей, жінок та чоловіків, але вже з 1992 року почали шити чоловічі костюми на європейський ринок, а саме – на Італію. Згодом налагодили співпрацю з німецькою фірмою «Кайзер».

Генеральний директор Стелла Станкевич розповідає, що європейська якість – це синтез сучасного обладнання і технології виготовлення. Тому кожного року підприємство проходить міжнародний аудит, який перевіряє чи відповідають всі аспекти фабрики міжнародним стандартам. Вже декілька років «Трембіта» займає лідируючі позиції серед підприємств України, пише “Галка”.

«За допомогою кредитів, ще на самих початках, ми змогли оновити обладнання. Все виробництво є повністю автоматизованим, цього року ми купили техніки на 300 тисяч євро», – говорить генеральний директор.

Тепер підприємство має контракти з фірмами Англії, Італії, Німеччини, Голландії, Данії. «Трембіта» шиє чоловічі костюми, брюки, піджаки та пальта для таких європейських брендів, як Benetton, Prado, Reiss, Celio, The Koopless, Armand Thiery, Scherrer, Mario Dessuti, Gianni Ferrucci, Burton, Dev, O.D.V. і інші. А з країн Європи продукція потрапляє до магазинів Канади і Японії.

“Минулого року фірми з Голландії і Данії дуже просили, щоб ми шили для них, бо бачать, що ми завжди виконуємо замовлення вчасно. Наше підприємство повністю завантажене роботою, тому доводиться відмовляти деяким замовникам», – зазначає Станкевич.

За словами генерального директора, щомісяця тільки до Франції вони відправляють близько 20 тисяч чоловічих костюмів. Що цікаво, на український ринок «Трембіта» виготовляє лише 10% від всієї своєї продукції, а на європейський йде 90%.

«На європейський ринок вигідно працювати, бо для нас там немає конкурентів, це дозволяє нам купляти найновіше обладнання, їздити на різноманітні виставки. Натомість на український ринок йде продукція з Туреччини чи Китаю, а українського тільки 0,5%», – додає Станкевич.

Сировину та моделі для пошиття «Трембіта» отримує від замовника, але на підприємстві працює конструкторській відділ, який при потребі удосконалює модель.

Після поступлення, тканина потрапляє у цех, де роблять викройки на потрібні моделі.

Наступний цех, де з отриманих викройок шиють штани. За словами генерального директора, за місяць підприємство виготовляє близько 15 тисяч брюк.

А решта викройок потрапляють до цеху, де шиють піджаки. Ціна на піджак іменитого бренду, пошитий на «Трембіті», може сягати 600 доларів США, але також виготовляють і дешевшу продукцію.

Після цього вся продукція потрапляє до цеху волого-теплової обробки, де штани, піджаки, костюми та пальта відгладжують, готують до пакування та транспортування.

На підприємстві працюють близько 700 людей, а заробітна плата в середньому складає 10 тисяч гривень.

«Також ми надаємо людям додаткові кошти на проїзд та харчування, а якщо комусь потрібно прийти на роботу трохи пізніше по сімейним обставинам, то дозволяємо змінити графік», – розповідає генеральний директор.

Вона додає, що для європейських фірм дуже важливий морально-психологічний клімат у колективі.  Чи є відпустки, страхування, бонуси для працівників. Замовники не жартома питають про це, адже від цього залежить і якість, і вчасність виготовлення продукції.

«Тому, такий великий успіх підприємства – спільна праця усього колективу», – наголошує Станкевич.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...