Зробили нове гніздо: снятинські енергетики врятували лелеченят (ВІДЕО)

Автор: Соня Грейда

08 Чер, 2024 17:26

Поділитись публікацією
Зробили нове гніздо: снятинські енергетики врятували лелеченят (ВІДЕО)

Цього тижня снятинські енергетики провели операцію з порятунку малих лелеченят. У селі Попельники дерево з гніздом, у якому були лелеченята, впало від негоди.

Про це пише Галка з посиланням на Прикарпаттяобленерго.

«До нас звернулася мешканка села Попельники. У неї на подвірʼї на старому дереві лелеки звили гніздо. Згодом сухе дерево обвалилося, а з ним гніздо, в якому лелеченята. Їм не більше місяця, тож літати ще не вміють. Небайдужа жінка впродовж двох тижнів вигодовувала малечу, аж поки не звернулася за допомогою до нас», – майстер виробничої бригади ВДЕМ-3, Ігор Краєвський.

Бригада взялася за відновлення лелечої домівки. Щоб гніздо було надійне – встановили його на опорі електропередач. Спочатку на залізобетонному стовпі закріпили спеціально виготовлену металеву конструкцію, з гілок та сіна облаштували оновлене гніздо. З допомогою вежі повернули малих до рідної домівки.

«Найбільш тривожною була перша доба. Лелеки ще малі і ради собі не дадуть – захиститися від хижих птахів чи щось поїсти – вони ще не в змозі. Тому наступного дня треба було перевірити стан справ, інакше знімати пташенят і далі їх вигодовувати, або ж відправляти до природоохоронного заповідника. На щастя дорослі птахи тієї ж доби прилетіли до гнізда. І ми всі видихнули з полегшенням», – діляться енергетики.