Зросли відрахування до бюджетів Франківщини за нерухомість – податкова

Автор: Костинюк Олександр

16 Жов, 2020 10:13

Зросли відрахування до бюджетів Франківщини за нерухомість – податкова

В Івано-Франківській області впродовж 2020 року власники нерухомості сплатили 97,3 мільйонів гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 

Зокрема, підприємства, установи та організації перерахували до бюджетів 52,6 мільйонів, від фізичних осіб надійшло 44,7 мільйонів.

Сплата податку, порівняно з минулорічними надходженнями, зросла на 12,1 мільйонів гривень. Про це інформує “Галка” з посиланням на сайт Територіальних органів ДПС в Івано-Франківській області.

Довідково. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачували фізичні та юридичні особи, які є власниками житлової та нежитлової нерухомості. Юридичні особи самостійно визначали суму податку до сплати у декларації та сплачують податок за 2020 рік. Фізичним особам податок нарахували органи податкової служби, вручаючи їм податкові повідомлення-рішення. Громадяни в поточному році сплачували податок на нерухомість за об’єкти, що були у володінні в 2019 році.

Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою, квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв.м і будинку площею більше 120 кв.м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв.м., тобто податок нараховується лише на “зайві” квадратні метри. Крім того, розрахована сума податку на нерухоме майно, збільшується на 25 тис. грн за кожен об’єкт нежитлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 300 кв. м для квартири або 500 кв. м для будинку.

Для зручності платників ДПС України запроваджено низку електронних сервісів. Зокрема, за допомогою Електронного кабінету платники податків – фізичні особи мають можливість перегляду даних, зокрема, щодо:

 – об’єктів оподаткування (земельні ділянки, житлові будинки, квартири, садові (дачні будинки), гаражі, легкові автомобілі);

 – сформованих податкових повідомлень-рішень та необхідних платіжних реквізитів для сплати податку на нерухомість, транспортного податку та плати за землю;

 – розрахунків сум податкових зобов’язань за податками;

 – стану розрахунків з бюджетом.

У разі зміни місця реєстрації, громадянам необхідно протягом місяця подати до податкового органу за місцем проживання (реєстрації) заяву форми 5-ДР.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...