Звернення “Алло” звучить уже впродовж 137-ми років

Автор: Турій Роман

15 Aug, 2014 16:03

Поділитись публікацією
Звернення “Алло” звучить уже впродовж 137-ми років

137 років тому в цей день винахідник Томас Едісон вперше запропонував використовувати для звернення по телефону слово “Нello” (“Алло”), яке згодом стало загальновживаним.

15 серпня 1877 року, обговорюючи в листуванні з президентом Піттсбурзької телеграфної компанії перспективи використання телефону, він запропонував звернення “Нello”, тобто – “Привіт”. Незабаром воно швидко трансформувалося в “Алло”, передає Gazeta.ua.

У 1876 році на Філадельфійській всесвітній виставці американський вчений Олександр Белл вперше публічно продемонстрував свій апарат, виставлений під девізом “Видима мова”, який незабаром отримав назву “телефон”.

Воно було похідним від грецьких слів: “теле” (“далеко”) і “фоно” (“звук”).1ck92

Винахід Белла став сенсацією виставки після того, як її почесний гість, бразильський король дон Педро II, взяв трубку і, почувши голос винахідника, що знаходився в іншому кінці кімнати, впустив її від здивування з вигуком: “Боже мій, вона говорить!”.

Успіху новинки у публіки ніскільки не заважало те, що перший телефон працював з жахливим спотворенням звуку, а розмовляти з його допомогою можна було на відстані не більше 250 м.