Звідти не здавалося, що є міста куди більш безпечні, – «Клятий Раціоналіст» про рідний Миколаїв (ВІДЕО)
17 Жов, 2022 20:05
Артем Албул – автор каналу «Клятий Раціоналіст» про ситуацію в рідному Миколаєві та про свій переїзд до Києва, а також про те, чому з радістю покинув кар’єру весільного ведучого і про секрет успіху свого YouTube-каналу. І на останок дав короткі та слушні рекомендації, що варто робити під час ядерного вибуху.
Читайте також: Треба оцінювати особистість, а не “поїхав за кордон чи лишився”, – військовослужбовиця Олена Риж (ВІДЕО)
Про це та інше Албул розповів у свіжому випуску ютуб-проєкту “Розмова” ведучому Сергію Лиховиді.
– Ти родом з Миколаєва, у перші місяці війни залишався вдома, але згодом поїхав до Рівного, а потім до Києва. Чому не одразу виїхав з Миколаєва?
– Це було інтуїтивне рішення. Ми спочатку з дівчиною перебралися до друзів, у яких був більш-менш облаштований підвал у будинку.
Перший місяць ми були з ними разом, і насправді у той момент здавалося, що всюди скрізь однаково. Що такий тиск, така загроза, як у Миколаєві, вона скрізь. Звідти не здавалося, що є міста куди більш безпечні.
Потім ми повернулися до своєї квартири, почалася якась трішки адаптація, але потім знову все погіршилося, коли почалися артобстріли, колі погіршилися побутові умови.
– Як думаєш, за рахунок чого вистояв Миколаїв. Яка заслуга у цьому Кіма?
– Перш за все я думаю, що це заслуга військових та військового керівництва. Так, Кім для багатьох був таким моральним заспокоєнням. Але все ж це працювало до певного моменту. Поки не було відомо про так багато жертв серед цивільних, то це було легше — додавати якогось позитиву будням.
Коли стався обстріл будівлі адміністрації, то він продовжив це робити, але воно сприймалося якось по-іншому. Уже здавалося, що воно трохи неправильно.
– Після перемоги — залишишся у Києві, чи повернешся до Миколаєва?
– Все залежить від того, коли це станеться. Якщо от завтра скажуть, що все перемога, то зараз мене дуже тягне до Миколаєва.
Я ніколи не думав, на скільки я люблю це місто, до повномасштабного вторгнення.
Якщо у Києві я більше звикну, у якомусь професійному плані, то це буде далі Київ.
– Як вирішив створити канал та популяризувати науку?
– Це було мені цікаво ще задовго до початку моєї івент-діяльності. Я непогано вчився в школі, а потім ще в університеті, поки не закинув його задля КВН. В цілому наука та якісь цікавинки завжди були мені суперцікаві. Насправді моя гумористична діяльність з цим повʼязана. Ці дві ніші мого зацікавлення звʼязало шоу “QI”, яке якраз поєднало гумористичну основу та фактчекінг. І з цього моменту я вже більше дивився у бік якогось більш раціонального контенту.
Усвідомлення того, що багато цікавої інформації, яку я дізнавався під час свого життя, про яку розповідав друзям, то вона була не правдива. Вона й звучить так суперкласно через те, що гарно підтасована, щоб бути цікавою. Саме це підштовхнуло мене до фактчекінгу та наукового пояснення.
Більше у відео: