Звільніть зі скла франківського “Дністра”: містяни вимагають розісклити колонаду готелю (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Костинюк Олександр

17 Чер, 2023 17:26

Поділитись публікацією
Звільніть зі скла франківського “Дністра”:  містяни вимагають розісклити колонаду готелю (ФОТО, ВІДЕО)

17 червня кілька сотень небайдужих франківців зібралися на початку вулиці Шевченка із закликами розісклити колонаду готелю “Дністер”. Також звернулися до президента України, щоб він допоміг зберегти історичну будівлю.

Читайте також: “Реставрація” порушує будівельні норми, – Галка отримала ймовірно оригінальні документи відбудови готелю “Дністер”

Нагадаємо, попри бажання громади, власники залишили заскленою колонаду “Дністра”, а міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків порадив франківцям активніше відстоювати права, а не займатися політикою.

На “Сплав по Дністру” зібралися активісти, відомі громадські діячі, молодь та інші небайдужі франківці. З плакатами “Марцінків, де твоя кувалда?”, “Зробили з колонади клоунаду”, “За склом я бачив таку реставрацію”, “Без “Надії” сподіваюсь”, громадськість закликала “звільнити від скла франківського “Дністра””, пише “Галка”.

Франківець Ростислав Шпук зазначив, що будівля була цілісною, але зараз можна побачити два окремих будинки, які взагалі не сумісні за висотою, кольорами та ін.

“Будь-яке втручання в пам’ятку архітектури має бути лише, щоб повернути їй первинний вигляд, але відбувається протилежне. Хочемо розібратися, чому саме так сталося. Якщо ми цього не зробимо, то не буде в Україні правової держави. Хочемо звернутися до президента, бо місцева влада вже давно вмила руки. Треба йти далі. На місцевому рівні влада каже, що це не їхня компетенція. Перша наша вимога – розісклити колонаду. Це цінний архітектурний елемент, і ця вулиця розрахована на нього. Без звільнених колон точно не буде ніякого компромісу. Радикальні речі, як-от розбивати скло, не потрібно, хочемо добитися правовим шляхом”, – каже Ростислав Шпук.

Волонтерка Лідія Анушкевичус зауважила, що громаду міста ігнорують:

“Який би не був «Дністер», його не можна змінювати, бо це пам’ятка архітектури. Ми маємо залишати за собою історію. Передусім, думаю, це на совісті власника цього приміщення. Друге питання – до влади міста та області. Чому вони відхрещуються від цієї проблеми?”

Дивіться також: Наші воїни приїжджають до мене, як до мами, – волонтерка і підприємиця Лідія Анушкевичус

Письменник Юрій Андрухович каже – прийшов, щоб взяти участь у відстоюванні спадщини.

“Якщо громадськість дозволить, щоб у неї відібрали простір для життя, це стане фатальним. Важко буде уявити, яким буде наступний крок забудовників цього міста. Франківськ уже і так безповоротно втратив занадто багато. Ми маємо свою акцію робити постійною. Щоб громадянський зовнішній контроль не дрімав, не розходився, був тут”, – додав Андрухович.

Учасник “екскурсії по “Дністру” франківець Антон каже:

“Раніше наш міський голова був народним депутатом, молодим і сміливим, і руйнував незаконну будову кувалдами, але зараз він хіба що пише дописи у Фейсбуці. Ми хочемо, щоб зняли ці склопакети, повернули первісний колір будівлі. Якщо в нас всі в міській раді патріоти, то нехай проявляють патріотизм. Нехай подають у суд, захищають громаду”.

“Все могло б завершитись компромісом – знаттям склопакетів. Але Бойко та Левшакова вирішили, що можуть брехати людям в місті, можуть робити те, що хочуть”, – вважає депутатка міської ради Мар’яна Вершиніна.

 

“Ми повинні домогтись звільнення простору під закритою колонадою та притягнути винних у нищенні памʼятки архітектури, до відповідальності. Повністю підтримую громаду та буду приходити під вікна Дністра регулярно, поки простір не звільнять.”

Шеф-редактор “Галки” Вадим Войтик переконаний, що відповідальність за будівельне свавілля Бойків лежить на міській владі. 

“У кожної проблеми є ім’я та прізвище. У проблеми скандальної “реконструкції” готелю “Дністер” це Руслан Марцінків. Саме він має прямий і вирішальний вплив на всі будівельні афери у нашому місті. Саме він після хвилі протестів нагородив Бойка “За честь і звитягу”. Саме він організував тут приватну парковку. Саме він з року в рік надає дозвіл на майданчик-наливайку Бойка по вул. Тринітарській. Саме він тепер цинічно пропонує активістам голосніше протестувати, аби їх почули”.  

Громадськість зібрала підписи та звернулася до президента України Володимира Зеленського, щоб він взяв під свій контроль і допоміг врятувати історичну будівлю готелю “Дністер”.