“Звитяга Нескорених” у Городенці: як ветерани повертаються до активного життя через спорт (ФОТО)

Автор: Кучерук Софія

28 Бер, 2025 17:41

Поділитись публікацією
“Звитяга Нескорених” у Городенці: як ветерани повертаються до активного життя через спорт (ФОТО)

23 березня у місті Городенка, що на Івано-Франківщині, відбувся “Командний кубок України серед ветеранів-стронгменів – Звитяга Нескорених”. Ці змагання стали частиною цьогорічного масштабного сезону з 15 ветеранських турнірів. Організатори заходу – Федерація стронгменів України спільно з Міністерством у справах ветеранів України та Західний Хаб МХП у межах програми підтримки військових та ветеранів “МХП Поруч”.

“Галка” розповідає про атмосферу турніру, мотивацію учасників та результати змагань.

Формат та рівні можливості для всіх

На турнір прибули понад 30 команд з різних куточків країни – від Закарпаття до Миколаєва, кожна з яких мала по трьох учасників. Президент Федерації стронгмену України Сергій Конюшок розповів, що всі активності побудовані за принципом адаптивності.

“Незалежно від виду ушкодження чи ампутації, всі учасники перебувають у рівних умовах”, — зазначив Конюшок.

Ветерани мали змогу випробувати свої сили у веслуванні на 100 метрів та в часі на 100 секунд. А ще змагалися в естафеті стронг серед ветеранів та діючих представників Сил Оборони – перекидали важкі кулі чи мішки, підіймали лог-ліфт (60 кг на 10 разів) та виконували тягу платформи. 

Підтримка ветеранів та важливість таких заходів

Директор філії «Перспектив» Західного Хабу «МХП-Громаді» Іван Бота наголошує – принципова позиція компанії проводити подібні події не лише у великих містах, а й у районах:

“Спілкуючись із військовослужбовцями в адаптивних спортзалах у містечках, я запитував: “Вам це потрібно?”, і хлопці відповідають: “Так, дуже”. Адже тут вони знаходять свою атмосферу, можуть поділитися переживаннями та підтримати один одного”.

Захід у Городенці також мав благодійну мету – під час турніру відбувся збір коштів для 77-го окремого батальйону 102-ї окремої бригади ТрО ім. полковника Дмитра Вітовського, створеного у сусідньому селищі Гвіздець.

Історії учасників: шлях від фронту до нових звершень

Олександр Мафтіор родом із Ладижина Вінницької області, де й проживає. Ветеран російсько-української війни втратив на фронті одну ногу. І ще рік та два місяці прослужив з протезом – не хотів відступати від побратимів. Зараз він працює в МХП і є тренером ветеранів та займається сам.

“Спорт витягнув мене з будинку і з цього замкнутого простору, допоміг спілкуватися з людьми. Хочу просуватися далі, рухатися вперед, жити, бути поруч із людьми та почуватися рівним”, — ділиться Олександр.

Тож у подібних змаганнях бере участь не вперше.

“Після поранення було важливо відновити свій стан. А спорт — це і реабілітація, і підтримка мого рухового апарату. Турніри, які організовує МХП, дуже важливі, адже тут ветерани війни можуть спілкуватися, отримувати нові знайомства та враження”, — каже він.

Ветеран Юрій Гапончук із івано-франківської громадської організації “Полюби Долю” привіз на турнір дві команди.

“Це причина, аби зустрітися з побратимами і побути в колі однодумців. Це про те, щоб показати один одному, що ми можемо це зробити. І так само ми демонструємо іншим ветеранам, що життя продовжується навіть після поранення та кличемо доєднуватися”, — говорить він.

До слова, Юрій та побратими вперше спробували себе саме в інвастронзі.

“Минулого року нас було лише 10 хлопців, зараз це вже 18 ветеранів, які активно їздять. А загалом мають контакти понад 50-ти хлопців, які постійно тренуються”.

Такі заходи важливо проводити не лише в обласних центрах, а й у невеликих містах України, незалежно від чисельності населення. Це популяризує спорт серед ветеранів війни”, — підсумовує Юрій.

У Городенці вперше виступила і жіноча команда силачок – діючих представниць Департаменту поліції особливого призначення “Об’єднана штурмова бригада “Лють”” з Києва. 

“Спорт це круто, а ще ми маємо бути у формі. Дійсно, раніше ми більше у легкій атлетиці виступали. Тому зараз це додатковий виклик самій собі. Тут чудова атмосфера, тож вдячні за організацію і будемо раді за запрошення, бо люди навколо надихають”, – каже поліціянтка Руслана Ющук.

Програма “МХП Поруч”: підтримка військових та ветеранів та їх родин

Свято в Городенці, яке організував Західний Хаб МХП в рамках програми “МХП Поруч” – далеко не одноразова ініціатива підтримки ветеранів та їхніх родин. В 13 областях України МХП системно підтримує військових, їх реабілітацію, медичне обстеження чи лікування, а ветеранам допомагає з професійною адаптацією та реінтеграцією в мирне життя. Особлива увага – створенню ветеранських просторів та підтримці підприємницьких ініціатив.

“Ми відновлюємо громади, утверджуємо українську ідентичність і в час повномасштабної війни допомагаємо цивільним, військовим, ветеранам. Ми відкрили 20 ветеранських просторів, провели 160 заходів для восьми тисяч діючих та колишніх військових, підтримуємо реабілітаційні центри, в тому числі на Франківщині”, – каже регіональний менеджер із соціальних проєктів Благодійного фонду «МХП-Громаді» Василь Ємчук.

Результати змагань у Городенці:

Веслування серед ветеранів (100 м)

  • Золото: Неможливого не буває, Рівне
  • Срібло: Стронг Ветеран, Рівне
  • Бронза: команда з Волині

Веслування (мілітарі)

  • Золото: НЦПП Івано-Франківськ 
  • Срібло: ГУ ДСНС в Миколаївській області
  • Бронза: ГУНП ІФ

Інвастронг (ветерани)

  • Золото: Неможливого не буває Рівне
  • Срібло: Кіборги Кіровоградщини
  • Бронза: Полюби долю 2

Інвастронг (мілітарі)

  • Золото ГУНП в Івано-Франківській області
  • Срібло ГУ ДСНС в Миколаївській області
  • Бронза ГУ ДСНС в Полтавській області

Читайте також: Понад 17,6 тис. пайовиків філії “Перспектив” отримають насіння овочів та квітів у межах акції “Посій насіння”