Що робити, якщо опалення ще не ввімкнули, а вдома вже холодно?

Автор: Костинюк Олександр

09 Жов, 2018 12:04

Що робити, якщо опалення ще не ввімкнули, а вдома вже холодно?

Кожного року з настанням осені в наших домівках і офісах стає все холодніше. Ми з нетерпінням очікуємо початку опалювального сезону, аби знову відчути себе в теплі й комфорті. Та, на жаль, потужності центрального опалення не завжди вистачає, щоб зігріти нас у повній мірі. Тоді ми шукаємо альтернативні джерела тепла, які сьогодні представлені широким спектром обігрівачів.

Обігрівач потрібен у домі не тільки для того, щоб виконувати своє головне призначення – зігрівати. Хороші обігрівачі здатні ще й зволожувати повітря та охолоджувати приміщення, якщо стало надто спекотно. Зараз на ринку можна знайти дуже багато видів портативних нагрівачів, серед яких є як бюджетні, так і дорожчі варіанти. Тому кожен франківець має змогу підшукати для себе відповідний прилад.

При виборі обігрівача рекомендуємо звернути увагу на його потужність. Чим вищу потужність має прилад, тим більше тепла за одиницю часу він виробить. Відповідно для того, щоб температура в домі піднялася, буде потрібно менше часу. Також врахуйте особливості приміщення, в якому будете його використовувати.

Зазвичай, для обігріву кімнати площею 10 метрів квадратних (якщо висота стелі стандартна) варто обирати пристрій з потужністю 1000 Вт. Крім того, переконайтеся, чи справна ваша електромережа і наскільки вона відповідає потужності електроприлада. Але який саме різновид обігрівача обрати?

Великою популярністю користуються масляні радіатори. Такі обігрівачі складаються з герметичного металевого корпусу, наповненого мінеральним маслом. Спочатку нагрівається масло, потім – корпус, а від нього вже й навколишнє повітря. Головна їхня перевага – надійність. Такі обігрівачі не спалюють кисень, не створюють шум і мають великий рівень пожежної безпеки.

Головним конкурентом масляного радіатора є конвектор. Нагрівальний елемент у цьому випадку – металева труба, через яку проходить повітря, стає теплішим і виходить назовні. Такі обігрівачі також безшумні й не спалюють кисень. Також конвектор дозволяє задати потрібну температуру й підтримувати її аж до вимкнення.

Ще одним різновидом обігрівачів є тепловентилятори. Ці прилади доволі мобільні, складаються з нагрівальної спіралі і вентилятора. Завдяки струменю теплого повітря температура в домі швидко підніметься. Крім того, їх можна використовувати влітку в якості звичайних вентиляторів. А ще це один із найбюджетніших варіантів на ринку.

Інфрачервоні обігрівачі суттєво відрізняються від інших принципом роботи. Вони нагрівають не повітря, а навколишні предмети, які вже у свою чергу віддають тепло. Коли стіни, підлога й меблі прогріються, то і температура повітря стане вищою. Інфрачервоні нагрівачі працюють безшумно, використовують небагато електроенергії, а також ними можна зігрітися навіть на вулиці.

Крім того, розробники сьогодні пропонують ще й різного роду теплові гармати, теплові завіси, котли, електрокаміни, топки й інші пристрої для обігрівання. Тож, вибрати відповідний для себе прилад є з чого.

Втім, який би обігрівач ви не обрали для користування, не забувайте правила його використання й дотримуйтесь техніки безпеки.

Пам’ятайте:

 • неприпустимо вмикати електрообігрівач через трійник або подовжувач;
 • не треба нічим накривати обігрівач, коли він ввімкнений;
 • не можна використовувати його для сушіння білизни;
 • варто уникати потрапляння рідини на прилад;
 • тримайте обігрівач на відстані не менше 50 см від меблів.

Правильно підібраний нагрівач у поєднанні з дотриманням правил експлуатації дозволить вам не замерзнути навіть у найлютішу зиму. Ваш дім буде сповнений тепла, рідні почуватимуться комфортно, а друзі з великою охотою заходитимуть у гості.

Також перевагами більшості сучасних обігрівачів є те, що вони:

 • якісні й надійні;
 • прості в керуванні;
 • мобільні: їх можна встановити на підлозі, стіні чи в іншому зручному для вас місці, а за потреби – легко перемістити;
 • багатофункціональні: мають різні режими робити;
 • ефективно використовують теплову енергію;
 • досить швидко прогрівають приміщення;
 • мають акуратний зовнішній вигляд.

Отже, якщо у ваших квартирах чи офісах вже відчуваються легкі нотки холоду, а ноги, руки або носики починають мерзнути, то не наражайте себе на небезпеку застудитися і поспішіть обрати хороший обігрівач. З цим приладом ви, ваші діти, рідні, друзі й колеги почуватимуться в теплі навіть тоді, коли надворі холодний осінній дощ, пронизливий вітер або лютий мороз.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...