Створено електронні пігулки, які допоможуть встановлювати точний діагноз хвороби

Автор: Турій Роман

14 Жов, 2014 14:50

Поділитись публікацією
Створено електронні пігулки, які допоможуть встановлювати точний діагноз хвороби
Після років досліджень вченим вдалося створити безпровідний пристрій, який за своєю формою та функціями схожий на звичайну таблетку і зараз ця інновація вже виходить на широкий ринок.

Компанія Smartpill, Буфало, штат Нью-Йорк та ізраїльське фармацевтичне підприємство Pillcam спільно спроектували вищезгаданий пристрій, аби застосовувати його в медицині, повідомляє УНТ.
Принцип роботи електронної таблетки наступний: вона містить в собі сенсори чи мікрокамери, які збирають інформацію про стан організму по проходженню через шлунково-кишковий тракт людини. Через день-два лікарі забирають капсулу з тіла. Цей новий електронний винахід передає такі характеристики, як кислотність шлунку, тиск, рівень температури чи знімки стравоходу на комп`ютер вашого лікаря.
Зазвичай медики раніше використовували більш інвазивні способи сканування тіла, такі як: катетери, ендоскопічні трубки, радіоізотопні елементи. Тож спільний проект американських та ізраїльських науковців вирішив проблему надмірного внутрішнього втручання в організм людини, яке, у будь-якому випадку, є небезпечним.
Хвороби та розлади шлунково-кишкового тракту можуть включати такі симптоми, як кислотний рефлекс, здуття живота, печія, болі в шлунку, утруднення ковтання чи втрата апетиту. Всі ці ознаки вловлюються чутливою електронною таблеткою та дозволяють медиками поставити правильний діагноз.
Директор програми вивчення моторики шлунково-кишкового тракту, доктор Аніш Шет говорить: «Одна з головних проблем полягає у визначенні саме того, що відбувається у травній системі».
Лікарі можуть оглянути кишечник та шлунок за допомогою ендоскопічної трубки. Але деякі ділянки стравоходу є важкодоступними, отже їх неможливо дослідити. Електронна таблетка може вирішити й ці проблеми. Більш того, вона може визначити силу та частоту м`язових скорочень кишечника, що є важливим діагностичним критерієм. Тобто все те, що було недосяжним для лікарів у минулому, можна з легкістю дізнатися зараз.