У дітей переселенців є великі проблеми, вони пережили значний травматичний досвід, – психолог
29 Лип, 2015 16:01
Людмила Підлипна, директорка обласного центру практичної психології, розповіла, що переселенці на Прикарпатті, особливо діти, потребують системної психологічної допомоги для подолання душевних травм.
Про це вона сказала 29 липня на прес-конференції представників івано-франківських організацій, які опікуються внутрішньо переміщеними особами.
“Навіть якщо ми забезпечимо базові потреби: житло, продукти, все ще треба полікувати душу дитини, – зауважила Людмила Підлипна. – У цих дітей є великі проблеми, не лише пов’язані з адаптацією до нових умов. Вони пережили значний травматичний досвід”.
За її словами, терапія у таких випадках, аби повністю вилікувати психологічні травми, може тривати і до десяти років.
Як сказала Людмила Підлипна, в області має бути налагоджена система психологічної допомоги. Щоб досягти позитивних результатів з однією людиною варто провести не менше 60 терапевтичних зустрічей.
В Івано-Франківській області діють 23 антикризові центри, де надають психологічну допомогу переселенцям. Вони є у кожному районі. Загалом там працюють 110 психологів та соціальних робітників на волонтерських засадах. Вони вже надали психологічний супровід 844 особі.
Людмила Підлипна зауважила, що основне завдання психологів – зробити переселенців самодостатніми, такими, які допомагають собі самі, а не постійно очікують на поміч інших.
“Наше завдання поставити цих людей на ноги, допомогти їм віднайти внутрішній ресурс, допомогти призвичаїтися до життя у місцевій спільноті. Але не можна створювати модель, коли є донор і той, кому допомагають”.
Як повідомлялося, 6 серпня в Івано-Франківську відбудеться психологічний тренінг для дітей-переселенців та їхніх батьків.
Читайте також: Угорський уряд щотижня приймає на відпочинок дітей переселенців та учасників АТО
Благодійники скорочують допомогу переселенцям на Заході України