У Франківську відкрили пам’ятну дошку співачці та педагогу Божені Антоневич-Скрипничук (ФОТО)
14 Сер, 2015 13:30
У Івано-Франківську на фасаді будинку Вороного, 3 становили анотаційну дошку українській співачці та педагогу Божені Антоневич-Скрипничук. Свого часу вона там жила понад 45 років.
Її батько Андрій був директором Української аматорської трупи ім. І. Тобілевича. Вона навчалася музики у відділенні Вищого музичного інституту ім. М. Лисенка у Станіславові ( тепер державне музичне училище ім. Д. Січинського ). Закінчила Станіславське музичне училище, Станіславський педагогічний інститут, Львівську державну консерваторію ім. М. Лисенка по класу сольного співу у Соломії Крушельницької. З 1953 року була викладачем класу вокалу Станіславського музичного училища та педагогічного інституту ім. В. Стефаника.
Викладацьку роботу поєднувала з концертною діяльністю. Божена була солісткою Львівської державної академічної капела “Трембіта”. Весь свій талант присвятила учням, які удостоєні високих звань і продовжують “школу Божени Антоневич” – це Ігор Семків, Марія Стеф’юк, Христина Фіцалович, Христина Михайлюк, Олена Житня-Кисельова, Олександр Максаков, Ольга Велка, Мирослав Петрик, Віолетта Дутчак, Христина та Марта Шевченко, Петро Чоловський, Світлана Гричко.
Священик освятив дошку. Відкрили пам’ятку рідні Божени, зокрема її син Володимир Олександрович. Він розповів, що мама дуже любила працювати й все інше у неї відходило на другий план.
“Цю дошку встановлюють для того, щоб люди пам’ятали вчителів, які починали професійний вокал у Івано-Франківську. На жаль, у радянські часи її прізвище свідомо плутали, чи ім’я не так називали. А тепер молодь буде знати, хто така Божена Антоневич”, – поділився він.
Серед присутніх на заході був вихованець співачки, начальник управління культури в Івано-Франківську, Заслужений артист України Мирослав Петрик. Він вдячний пані Божені за знання, які вона йому передала та вважає встановлення цієї анотаційної дошки надзвичайно потрібним.
“Вона зробила великий вклад у розвиток мистецького виховання, вокального співу і залишила по собі добий слід. Я гордий, що є її вихованцем. Своїм здобуткам я завдячую також їй”, – розповів співак.
Дошку відкрили в рамках проекту “Івано-Франківськ – місто героїв”, який ініціював очільник міської “Свободи” Руслан Марцінків. Він зауважив, що це вже 37 встановлена дошка видатним особистостям, які вносять в розвиток міста дух патріотизму та духовності.