У нардепа “дежа вю”: нинішня криза коаліції нагадує кризу часів Ющенка

Автор: Турій Роман

11 Лис, 2015 09:15

Поділитись публікацією
У нардепа “дежа вю”: нинішня криза коаліції нагадує кризу часів Ющенка

Народний депутат України Юрій Соловей у мережі Facebook розмірковує і проводити паралелі нинішньої кризи в коаліції з кризою часів президентства Ющенка.

Читайте також: Конфлікти та неточності: які партії та кандидатів у мери не зареєстрували на вибори на Прикарпатті

“Дежа вю. Чи повторить демократична коаліція помилку десятирічної давнини?

10 років тому – на початку 2005 року – Віктор Ющенко став Президентом України, Юлія Тимошенко – прем’єр-міністром, Петро Порошенко – головою РНБО. У цьому трикутнику точилась боротьба за владу, яка завершилась гучною відставкою Тимошенко и затяжною політичною кризою. А у 2006-му на місцевих виборах перемогла «Партія регіонів», яка сформувала коаліцію із зрадниками-соціалістами та, прости Господи, комуністами. У 2007-му демократи ініціювали дострокові вибори і лише тоді сформували більшість – але у суспільстві вже наростало розчарування, «регіонали» відновились після нищівної поразки на президентських виборах. Тимошенко стала прем’єром, почалась світова економічна криза, у 2010-му Янукович став президентом … До чого це?
Дежа вю. У 2014-му після кривавих подій на Майдані було обрано нового президента та новий парламент, і пройшов тільки рік – а у суспільства та експертів вже є причини говорити про кризу у коаліції.
За 10 років нічого не змінилось – до цього часу ідеологія лідерів демократичних партій така: «Хочу бути президентом. І крапка!». “, – пригадує Соловей.

Якщо зараз розкачати коаліцію чутками, провокаціями, бійками – і спровокувати кризу із розпуском парламенту, вважає Соловей, буде те ж саме.

“Зараз, як на мене, українська влада, парламентська коаліція має унікальний шанс по-справжньому попрацювати для людей. У переважній більшості місцевих рад «БПП», «Батьківщина» та «Самопоміч» також матимуть більшість, якщо зможуть об’єднатись.
Але для цього лідери наших політичних сил повинні домовитись та дотримуватись слова. Вперше ми маємо такий величезний політичний потенціал та достатній термін для виконання передвиборчих програм – 4 роки!
2005-2010 роки показали, чим закінчується протистояння демократичних лідерів. Сьогодні ситуація аналогічна, тільки інші прізвища.
Але знову від політичної волі лідерів демократичних сил залежить, чи отримає Україна шанс на політичний розвиток, чи чвари знову візьмуть верх та розбрат переможе”, – вдався у роздуми нардеп.