Мешканці хочуть бачити міським головою жителя Івано-Франківська – опитування
12 Лис, 2015 09:05
Дослідницько-консультаційною агенцією «Галсоц» у період з 5 по 9 листопада 2015 року шляхом вуличного анкетування було проведено дослідження громадської думки мешканців Івано-Франківська щодо актуальних питань життєдіяльності обласного центру.
Читайте також: А Руслана Романовича хтось перевірив?: що пишуть франківці про “перевірки приїжджих” Марцінківа
Серед основних проблем у місті респонденти відзначили зменшення тарифів на комунальні послуги (71,8%), ремонт автодоріг (56,4%), боротьба з корупцією в органах влади (59,5%), зниження рівня безробіття (46,5%) та стримування рівня зростання цін на товари першої необхідності та медикаменти (41,3%).
Що цікаво, початок опалювального сезону та надходження перших платіжок за комунальні послуги досить відчутно вплинули на оцінку респондентами – показник рівня актуальності теми зниження тарифів зріс майже на 10%. Водночас, тема ремонту автодоріг дещо втратила свою актуальність, що, очевидно, пов’язано із частковим вирішенням даного питання протягом останнього періоду.
Щодо особистих якостей особи майбутнього міського голови, то, слід відзначити, що 61,7% іванофранківців хотіли б бачити мером мешканця обласного центру, для 17,5% опитаних головним є не походження, а здатність міського голови вирішувати проблеми міста.
Характерно, що управлінський досвід кандидата є важливий для 52,6% опитаних. Серед інших якостей слід виокремити: наявність команди (56,2%), харизматичність (45,7%), освіченість (35,2%).
Як відомо, кандидатом в мери від патрії Петра Порошенка є киянин Ігор Насалик, а кандидатом від Івано-Франківська – свободівець Руслан Марцінків.
Цікавою є і реакція містян на минулотижневе звільнення директора “Водоекотехпрому” Миколи Саєвича. Нагадаємо, Віктор Анушкевичус, який зайняв четверте місце на цьогорічних виборах міського голови і незабаром складе свої повноваження, звільнив підлеглого, який перебував на лікарняному. Таке рішення мера підтримало лише 11,2%. Водночас, 41,6% опитаних розцінює його як наслідок особистої неприязні, ще 47,2% опитаних невідомо про наявність відповідного рішення або ж їм байдуже.
В рамках дослідження було проведено анкетування 600 мешканців обласного центру віком від 18 років. Похибка становить близько 4,5 %.