“Галка” рекомендує: шість секретів як вибрати хліб

Автор: Турій Роман

13 Лис, 2015 13:31

Поділитись публікацією
“Галка” рекомендує: шість секретів як вибрати хліб

Вибираючи хліб, необхідно грунтуватися не на звичках або на симпатіях, а на грамотному огляді хліба, в першу чергу. Необхідно навчитися вибирати хліб , щоб він виявився не тільки смачним, але і якісним. У сучасному світі і так не вистачає багато корисних речовин, якісних речей і позитивних емоцій. Нехай все це хоча б поєднується в буханці свіжого хліба, купленого вами.

Закваска. Це заміс води і борошна, яка протягом певного часу проходить процес ферментації. Він є натуральним розрихлювачем. Бактерії, що живуть у заквасці – корисні, нейтралізують ракотворчі субстанції з випічки. Пліснява ніколи не виникне на хлібі на заквасці. Він висушиться і зачерствіє за тиждень. Однак після нього може виникнути печія чи біль у шлунку.

Темний колір. Найчастіше на заквасці роблять хліб із житнього борошна. Часто “житній” хліб затемнюють карамеллю, ячмінним солодом, штучним медом, щоб нагадував здоровий. Насправді, у ньому міститься багато пшеничного борошна. Пшеничний хліб видасть вага – він легший за житній. Якщо стиснути м’якушку і відпустити, він набере попередньої форми. Житній хліб зіб’ється.

Високий вміст клітковини. Вона довго перетравлюється, є “щіткою” кишечника. Клітковини більше у житньому хлібі – близько 6%. Тоді як у пшеничному – 4%.

Паперова упаковка. Целофанова упаковка може свідчити, що хліб має багато хімічних складників для тривалого строку зберігання. Бюджетний хліб у такій упаковці часто покривається за кілька днів пліснявою.

Цільнозернове борошно. Хліб з нього має 75 ккал у скибці в 35 грамів. Зерна роблять його більш поживним і запобігають швидке черствіння. З’їсти його можна менше, ніж звичайний хліб.

Тверда скоринка. Може бути потрісканою. Гладка, суцільна, тонка і м’яка поверхня свідчить про “несправжність” хліба.