Антикорупційний комітет незадоволений розслідуванням злочинів під час Майдану, – прикарпатський нардеп
25 Лис, 2015 12:27
Антикорупційний комітет Верховної Ради вирішив визнати незадовільним розслідування Генпрокуратурою та Міністерством внутрішніх справ злочинів під час Майдану, а також корупційних злочинів режиму Януковича.
Читайте також: Рада закріпила в Конституції курс на ЄС і НАТО. Як голосували прикарпатські нардепи
Про це повідомив народний депутат від партії “ВОЛЯ” Юрій Дерев’янко після засідання комітету, яке відбулося 24 листопада.
За словами нардепа, комітет ухвалив 9 важливих рішень на своєму засіданні.
Комітет прийняв рішення звернути увагу ГПУ на доцільність перебування на посаді керівника управління з розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів Нечипоренка.
Члени комітету вирішили звернутись до Генерального прокурора з пропозицією щодо збільшення чисельності та покращення матеріально-технічного забезпечення Управління спеціальних розслідувань ГПУ, слідчі якого розслідують злочини проти мирних громадян за часів Революції гідності.
За словами Дерев’янка, комітет звернувся до Генпрокурора, глав МВС та СБУ про надання Верховній Раді інформації щодо фактів, оприлюднених лідером Радикальної партії Олегом Ляшком про можливе незаконне прослуховування телефонів народних депутатів, зокрема його телефону та мобільного депутата Сергія Лещенка.
Також антикорупційний комітет вирішив звернутись до директора Національного антикорупційного бюро України з проханням провести перевірку щодо достовірності відомостей про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру і відповідність закону про “Про очищення влади” заступника начальника головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ Василя Пісного.
Комітет також вимагатиме перевірити майновий стан Генпрокурора Віктора Шокіна за фактами, які були оприлюднені в ЗМІ. Комітет звернувся до голови СБУ стосовно проведення службової перевірки щодо відповідності займаній посаді і закону “Про очищення влади” у Дніпропетровській області В. Пояркова, УСБУ в Черкаській області О. Бойка та Василя Пісного, а також перевірити законність отримання Пісним статусу учасника АТО.
Комітет вирішив запросити на своє засіданні міністра МВС Авакова та голову Національної поліції Деканоїдзе стосовно призначення першим заступником керівника поліції скандально відомого Василя Паскала, який уникнув заборони посідати будь-яку державну посаду протягом 10 років, отримавши посвідчення АТО, попадаючи під люстрацію, а також якого звинувачуються в причетності до розгону Майдану.
Нагадаємо, під час засіданні 19 листопада антикорупційний комітет не зміг ухвалити жодного рішення через побиття депутатам Володимиром Парасюком представника СБУ Василя Пісного.