Засуджених прикарпатців вчили, як не стати “живим товаром” (ФОТО)
27 Січ, 2016 16:28
26 січня підобліковим Коломийського міськрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції області надали ґрунтовну інформацію про явища торгівлі людьми, про причини виникнення цієї проблеми.
Участь у заході також взяли начальник сектору молодіжної превенції Коломийського відділу поліції Вадим Василецький, капелан єпархіального відділу Івано-Франківського відділу УПЦ священик Василь Костишин, директор Коломийського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лілія Галамейко та психолог Коломийського міськрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції області Наталія Жидак, інформує прес-служба управління ДПтС України в Івано-Франківській області.
Завдання, які ставили перед собою організатори, спрямовувалися на формування навичок відповідальної та водночас безпечної поведінки, розвиток умінь адекватно приймати рішення у різноманітних, далеко не завжди простих життєвих ситуаціях.
Лілія Галамейко, виступаючи перед присутніми, акцентувала увагу на причинах, через які люди стають “живим товаром”. Вона ознайомила підоблікових з основними положеннями Закону України “Про протидію торгівлі людьми в Україні” та міжнародно-правовими актами, які визначають правові засади запобіганню цьому злочину.
Особливу увагу учасників заходу було зосереджено на питанні захисту своїх прав та прав інших людей в протидії торгівлі людьми, перебуваючи за кордоном. Лілія Галамейко навела кілька простих правил, дотримання яких убереже від потрапляння у небезпечну ситуацію при виїзді в іншу країну.
Для кращого розуміння та розкриття проблеми психолог Наталія Жидак наводила учасникам різні життєві ситуації, за яких людина попадала в невільницьку залежність. Обговорюючи запропоновані ситуації, присутнім радили самостійно спробувати знайти вирішення означеної проблеми.
Про духовну складову у роботі з профілактики торгівлі людьми та допомоги тим, хто став її жертвою говорив священик Василь Костишин.
Організатори заходи закликали присутніх бути обачними у своїй поведінці та обізнаними стосовно своїх прав, щоб не стати жертвою злочину “торгівля людьми”.