Ти не можеш бути щасливим, не знайшовши в собі сили на «оголення», – Катерина Бабкіна привезла до Франківська «Щасливих голих людей» (ФОТО)

Автор: Турій Роман

06 Кві, 2016 21:49

Поділитись публікацією
Ти не можеш бути щасливим, не знайшовши в собі сили на «оголення», – Катерина Бабкіна привезла до Франківська «Щасливих голих людей» (ФОТО)

Сьогодні, 6 квітня, в Івано-Франківську письменниця Катерина Бабкіна презентувала свою нову прозову книгу “Щасливі голі люди”.

Читайте також: Книжку про 50 видатних українок написали автори з Івано-Франківська

Це третя прозова книга письменниці, що народилася та виросла у Франківську. Під одною обкладинкою зібрано кілька оповідань, які поєднує, за словами письменниці, пережиті травми.

“Якщо узагальнити, то це книжка про травматичні досвіди. Це книжка про те, як сформувалися кілька поколінь людей, які є активні зараз: творчо, політично, соціально. Людей, які є рушійною силою. Звідки вони вийшли і чому, і чим самим вони такі «поламані». Це збірка історій про них. Іншою назвою цієї книги могла б бути «Поламані, але все ще живі люди». Звідки ми взялися і чому ми такі є”, – розповідає Катерина Бабкіна.

Кожне оповідання це історія окремої або ж кількох людей. Героями книги стали дві старші жінки з середмістя Києва, старшина морського флоту, котрий потрапляє до гуцульської родини, британський журналіст, який переживає події Майдану, київська молодь, дівчинки-подружки, які переживають розпад Радянського Союзу. Однак головним героєм збірки письменниця називає час і зміни, які проживають герої.

“Це збірні образи, які я десь придумала. Але також йдеться і про події і речі свідком котрих я була. І дуже багато люде можуть себе впізнати в цій книжці. Чи є ця книга автобіографічно? Я б сказала, що ні. Та я б назвала її біографічною для кількох поколінь людей. Всі ці образи це різні герої. Але, якби мені потрібно було визначити головного героя книжки, то це був би часовий проміжок від 1983 рік по 2015 рік, і всі зміни, весь цикл процесів, який розпочався і зараз до чогось прийшов”, – каже Бабкіна.

У книзі письменниця розповідає як герої через переживання травматичних досвідів все ж стають щасливими.

“Все, що ми робимо – прикриваємося. Ми проходимо наївні і відкриті, а потім цей світ починає нас пи*дити, даруйте на слові. І все, що ми робимо впродовж життя, ми прикриваємося, щоб нас не боліло і щоб нашим життєвим функціям не шкодило, щоб могти любити, працювати, творити… Ми прикриваємося і нарощуємо цю броню. Під тиском різних пошкоджень формується особистість. Однак не можеш ти бути щасливим, не знайшовши в собі сили на це оголення”, – розповідає письменниця.

Над книжкою Бабкіна працювала “в голові” понад три роки, проте написаною збірка була за декілька днів. Обкладинку видання створив художник Сергій Майдуков. Книгу видала Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ.