На Прикарпатті найдавніший оркестр Туреччини вшанував загиблих османських воїнів (ФОТО)
22 Тра, 2016 15:06
У 1916 році в Галичину прибули турецькі військові, аби допомогти австро-угорській армії протистояти силам Російської імперії у Першій світовій війні. Загарбницький наступ справді вдалось зупинити, щоправда, ціною 8 тисяч полеглих тут османських воїнів. Їхню пам’ять нещодавно вшанувала делегація з Туреччини, яку очолив посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель.
Заходи з нагоди візиту почесних гостей організували у самому Рогатині, а також у селі Лопушня, де розташоване військове кладовище та меморіал на честь загиблих. Делегацію урочисто зустрічали голова районної ради Роман Гринишин, перший заступник голови РДА Степан Демчишин, міський голова Рогатина Сергій Насалик, депутат обласної ради Ігор Тринів, Верхньолипицький сільський голова Володимир Галушка та велелюдна громада Лопушні і навколишніх населених пунктів. До меморіалу їх привела звістка про приїзд іноземних гостей і звуки мелодій найдавнішого у світі військового оркестру Туреччини «Мехтер», котрий спеціально прилетів з Туреччини, інформує Рогатка.
Розпочали вшанування із заупокійної молитви, яку змовив релігійний уповноважений Туреччини, а усі присутні на кладовищі затамували подих у хвилині мовчання.
Відтак хлібом, сіллю та віршованими рядками посла Туреччини вітали наймолодші жителі Лопушні.
Про події сторічної давнини і роль турецьких воїнів у них розповів військовий аташе Туреччини в Україні, капітан 1 рангу Мустафа Аслан. Його доповнив голова дирекції з ознайомлення Міністерства культури і туризму Туреччини Ахмет Тенурджі, котрий наголосив на необхідності пошанування полеглих на фронтах Першої світової задля недопущення повторення трагічних сторінок історії.
Цю думку підтримав посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель: «Ці святкування мають для нас особливе значення: сьогодні сота річниця прибуття османських воїнів сюди. Український народ оцінив їхній подвиг і підтримує пам’ять про них досі». За це посол висловив щиру подяку усім, хто долучився до справи вшанування турецьких військових, підкресливши, що цінує працю як політиків на найвищому рівні, так і сторожа кладовища.
Пам’ятний знак за допомогу у догляді за меморіалами вручили Онуру Тшетенджелулу.
У книзі пам’яті посол Туреччини занотував слова подяки до рогатинців, а перші особи району навзаєм зазначили, що висловлюють вдячність державі, яка породила загиблих воїнів.
Опісля заходи продовжились у Рогатині на площі Роксолани, де відбувся виступ військового оркестру «Мехтер» – найдавнішого оркестру, що входить у структуру військових сил Туреччини.
Текст і фото – Зоряна Дзера