В обласному інституті післядипломної педагогічної освіти 30 червня відбувся семінар для представників закладів освіти і культури. Йшлося про застосування закону “Про публічні закупівлі” та впровадження в області системи електронних державних закупівель «ProZorro».
Експерти розповіли присутнім про електронні торгівельні майданчики, про нормативну базу для здійснення закупівель, порядок визначення предмета закупівлі, звітність закупівель тощо.
“Для того, щоб здійснювати правильно усю тендерну процедуру, у будь-якій організації, державному органі влади, має бути стурктурний підрозділ, який буде профільно цим займатися. Чинне законодавство визначає двох суб’єктів: тендерний комітет та уповноважена особа. Окрім цього, існує пілотний проект, який називається Центральні закупівельні організації”, – розповіла експертка “Антикорупціної платформи” Христина Зелінська.
За її словами, цей пілотний проект зараз випробовується у Київській державній адміністрації і має почати роботу в липні, якщо це буде успішно, то його, ймовірно, запровадять з 2017 року. Центральна закупівельна організація – спеціальний орган, який виконуватиме функції замовника закупівель.
“Безумовно, що закупівлі – це дуже складно, особливо з усіма реформаціями в законі. Тому міністерство зараз ініціює створення такої інституції, яка б професійно займалася державними закупівлями – це Центральні закупівельні організації”, – пояснила Зелінська.