“Збережімо Карпати – врятуймо Україну”. Екофестиваль у горах скликає гостей

Автор: Людмила Баран

06 Лип, 2016 13:59

Поділитись публікацією
“Збережімо Карпати – врятуймо Україну”. Екофестиваль у горах скликає гостей

На Івано-Франківщині 21-24 липня відбудеться етно-екофестиваль «Карпатське коло». Його проведуть в енергетичному місці – селі Шешори, де на гостей чекає чисте повітря і мальовничі краєвиди. Їх навчатимуть, як оберігати довкілля, та розважатимуть гуцульським мистецтвом.

Читайте також: В Івано-Франківську проведуть "Свято малюка"

Про те, чому варто відвідати «Карпатське коло», яке відбудеться під гаслом “Збережімо Карпати – врятуймо Україну”,  розповіли його організатори на прес-конференції 6 липня в Івано-Франківську.

Марія Пахолок, кураторка екопрограми фестивалю, наголосила, що основний заклик події – збереження Карпат. Відвідувачі зможуть на власні очі побачити пеньки та розбиті дороги, щоб зрозуміти масштаби проблеми. Пахолок навела приклад сусідньої Румунії, де вже діє закон про заборону вирубки карпатських дерев, і знищення одного гектару лісів прирівнюють до тероризму.

Щодня під час фестивалю екологи зі всієї України та закордону проводитимуть майстер-класи і читатимуть лекції про те, як розподіляти сміття, як використовувати вторсировину, про органічне землеробство, сонячну енергетику, пермакультуру тощо. Гості із екопоселення у Швейцарії розповідатимуть про біодинаміку. Сама Марія Пахолок поділиться знаннями про трави, ягоди та гриби.

«Ми будемо показувати гуцулам, як зберегти Карпати та як добре вести господарство, тобто про стале домогосподарство. Про те, що можна не спалювати сіно, а використовувати його для компосту, – зауважила вона. – Ми претендуємо на оригінальність, бо еко-етнофестивалю ще ніхто не проводив».

Куратор етнопрограми, композитор Володимир Павліковський сказав, що під час фестивалю намагатимуться оберігати також автентичне гуцульське мистецтво, багате за жанрами, інструментами, мелодіями, яка зникає в умовах глобалізації.

«У цьому фестивалі ми намагатимемося зберегти все те, що ще не втрачено, і що може бути врятовано для культури», – зазначив Павліковський. – Все те, що ми задумали, це етнокультура – в її первинній значимості».

Він розповів, що «Карпатське коло» подарує нагоду послухати талановитих музикантів та самим навчитися грати на народних інструментах. Виступатиме дитячий колектив «Петрос», цимбаліст Петро Сказків, мультимузикант-трембітар Микола Василевич, гурт «Ґоґодзи Ґанскі» оркестр української музики з Києва «Дніпро» та інші. Коломийський театр покаже виставу «Гуцульський рік». Також діти з місцевих шкіл продемонструють своє мистецтво.

Ще один напрямок фестивалю – дитяча програма. Його кураторка Ольга Самкевич розказала, що батькам, які приїдуть на “Карпатське коло”, не треба переживати, куди подіти дітей. Адже з малечею займатимуться професійні психологи, арт-терапевти. Заняття будуть спрямовані на розвиток емоційного інтелекту, творчого мислення, а також на розвиток свідомого батьківства.

Також у рамках фестивалю заплановано одноденний велопробіг, мистецький пленер, під час якого створюватимуть “портрет нищителя Карпат” із сміття, заняття з йоги. Наметове містечко, в якому діятиме “сухий закон”, буде розміщене на галявині біля гірського струмка, оточеній реліктовими соснами.

Співорганізатор фестивалю Олег Атаманюк зазначив, що це буде не одноразовий захід, а постійна платформа для дискусії щодо збереження Карпат. Планують підписати звернення до українських та міжнародних інституцій щодо вирубки лісів.

На сайті фестивалю можна отримати детальніші відомості про подію.