Як у Франківську зустрічали нового обласного прокурора (ФОТО)
16 Лип, 2016 21:00
Луценко очікує від обласної прокуратури очищення, “ловлі великої риби” та роботи з громадським сектором.
Читайте також: Франківців, які засиділися на карантині, кличуть на щотижневі руханки в центрі (ФОТО)
У суботу, 16 липня, гепрокурор Юрій Луценко представив колективу Івано-Франківської обласної прокуратури її нового очільника. На зустрічі був також присутній Петро Шкутяк, керівник робочої групи внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України.
Генпрокурор критикував місцевих працівників за погану роботу, адже,за його словами, погіршилась криміногенна ситуація. Зокрема, незаконна вирубка карпатських лісів – погано працює Рожнятівська, Надвірнянська і Косівська районні прокуратури.
Луценко наголосив на потребі очищення обласної прокуратури від корупціонерів та розслідуванні великих корупційних злочинів.
«Перше завдання – чистка, друге – ловля великої риби», – заявив Луценко.
Третім завданням він назвав співпрацю з громадськістю.
«На щастя, я не маю кого тут вдягати в наручники. Але треба міняти систему», – додав генпрокурор.
Луценко сказав, що через два тижні чекає від Стратюка на рішення щодо команди, через місяць – на закінчення чистки прокуратури, у вересні проведе підсумки їхньої роботи. У понеділок новий прокурор насамперед має зайнятися прийомом громадян.
За словами Луценка, заступники обласного прокурора мають написати заяви на звільнення, а керівник визначиться, з ким він далі буде працювати. Рекомендує, все ж, залишити двох, щоб допомагали розібратися у тутешній обстановці.
«Боюсь бути необ’єктивним, вивчу роботу цих працівників», – сказав Олександр Стратюк. – Знаю проблеми краю: відчуження земель, вирубку лісів, видобування корисних копалин. Ці всі проблеми йдуть не від громадян, не від працівників нижнього рівня, а від керівників».
Петро Шкутяк розповів, що всі працівники мають написати декларації доброчесності до 23 липня. 25 липня на сайті Генпрокуратури буде можливість побачити дві декларацію доброчесності і податкову декларацію кожного прокурора. В кого будуть зауваження, можна буде подати інформацію.
Луценко додава, що їх будуть звільняти за вчинки, що ставлять під сумнів чесність та об’єктивність. Наприклад, слід повідомляти, якщо вам відомо, що прокурор незаконно порушив справу, якщо він не платить за себе в ресторані тощо.
“Ми перевіряємо, якщо це так, то прокурора буде звільнено”, – сказав Луценко. – “Це мають бути не чутки, а конкретні факти.
Також він пообіцяв громадським діячам, які подадуть найбільше відомостей, що їх насамперед включать у громадській раді при прокуратурі.