В унікальному селі Тисменничини планують відновити будинок сільради (ФОТО)
19 Лип, 2016 22:19
Село село Вільшаниця Тисменицького району цієї 17 липня відзначило свої іменини.
Урочиста подія зібрала місцевих мешканців на стадіоні, де відбувалися святкові заходи. У своїй промові сільський голова Вільшаниці Володимир Ющишин подякував керівництву Тисмениччини – голові районної ради Романові Крутому та голові районної державної адміністрації Івану Семанюку за підтримку, зокрема виділення коштів на завершення робіт із відновлення у селі дитячого садка.
Під час свята грали футбол, слухали виступи мистецьких колективів, дивилися на циркачів та танцювали, про це повідомили на сайті Тисменицької РДА.
Сільський голова Володимир Ющишин та команда сільської влади активно працює задля розвитку Вільшаниці. Так, минулого року реалізований проект з енергоефективності Програми ЕЄ/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», розпочатий ще попередньою владою. Він передбачав встановлення вуличного освітлення із використанням енергії сонця. У планах – втілити в життя ще кілька проектів, серед яких: заміна вікон у школі, відновлення будинку сільської ради після пожежі, продовження робіт із вуличного освітлення, ремонт доріг комунального значення. Втім питанням номер один як для місцевої, так і для районної влади протягом останніх років залишається завершення капітального ремонту дошкільного навчального закладу. На об’єкті проведено масштабний обсяг робіт із залученням фінансування з різних бюджетів.
Довідково
Село Вільшаниця є унікальним: з висоти пташиного польоту населений пункт має вигляд малого герба України. 30 листопада 2014 року у Вільшаниці з нагоди 575-ї річниці від першої писемної згадки про село тут урочисто відкрито та освячено в’їзний знак – шестиметровий тризуб.
Особливою є й місцева святиня. Сучасна Церква Святого Теодозія Печерського УГКЦ зведена у 1990 році на місці дерев’яного храму, у якому за кілька тижнів до свого обрання митрополитом Галицьким молився Андрей Шептицький. А до цього тут була споруджена каплиця. У ній, за переказами старожилів, побував сам гетьман України Богдан Хмельницький.