Прикарпатський університет посилює співпрацю з університетом у Жешуві
04 Сер, 2016 10:56
Прикарпатський національний університет більше співпрацюватиме з Жешувським університетом у Польщі. Це передбачає обмін студентами, проведення спільних заходів, наукових досліджень, археологічних розвідок. Вже зараз студенти деяких спеціальностей Прикарпатського отримують другий диплом у Жешуві.
Читайте також: У Франківську науковці та студенти допомагатимуть боротися з кіберзлочинністю (ФОТО)
Про це йшла мова на зустрічі ректора Прикарпатського національного університету Ігоря Цепенди з ректором Жешувського університету (Республіка Польща) Сильвестром Чопеком. У ній також взяли участь проректор з наукової роботи Андрій Загороднюк, проректори з науково-педагогічної роботи Галина Михайлишин та Сергій Шарин, інформує прес-служба ПНУ ім. В. Стефаника.
Під час зустрічі обидві сторони відзначили дієвість Угоди про співпрацю, яка була підписана між університетами у 2014 році, та висловили зацікавленість у проведенні спільних наукових конференцій, розширенні проектів з обміну студентами, проведенні наукових досліджень.
У рамках двосторонньої угоди сьогодні успішно реалізується програма подвійних магістерських дипломів. Студенти ПНУ імені Василя Стефаника паралельно проходять навчання в Жешувському університеті на спеціальностях – “фізика”, “прикладна математика”, “філософія” та “фізичне виховання”. В контексті цього учасники зустрічі обговорили питання розширення програми подвійних магістерських дипломів і на інші спеціальності.
У ході зустрічі йшлося і про інші напрямки міжнародної співпраці між університетами. Зокрема, щодо участі польських науковців і студентів у міжнародних проектах – “Міжнародний проект відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван» та створення Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України та Республіки Польща в с.Микуличин Яремчанської міськради – над реалізацією яких працює Прикарпатський національний університет.
Під час відвідин ректор Жешувського університету Сильвестр Чопек також зустрівся з науковцями Інституту історії, політології та міжнародних відносин. Учасники зустрічі поділилися досвідом роботи в галузі археології, науковими дослідженнями та обговорили питання проведення спільних археологічних практик за участі викладачів та студентів.
Читайте також: Протести на українському боці – дорога в нікуди, – Цепенда про постанову польського Сейму щодо Волинської трагедії