Франківський медуніверситет “недобрав” 28 студентів-бюджетників

Автор: Турій Роман

08 Сер, 2016 13:30

Поділитись публікацією
Франківський медуніверситет “недобрав” 28 студентів-бюджетників

Прикарпатські вищі навчальні заклади завершили прийом студентів на навчання за бюджетним фінансуванням. 

“Галка” розпитала керівників приймальних комісій прикарпатських ВНЗ як відбувався набір студентів-бюджетників, скільки державних місць повернули міністерствам та як заклади адаптовуються до нововведень.

На початку року усі ВНЗ країни надсилали до Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я свої пропозиції щодо обсягу державного замовлення. На основі пропозицій та роботи конкурсної комісії у липні МОН та МОЗ затвердили та оприлюднили наказ про кількість бюджетних місць у кожному ВНЗ.

З 11 по 27 липня вступники розпочали подачу електронних заяв до Єдиної бази. 27 липня  о 18:00 прийом заяв було припинено. З 27 по 1 серпня Єдина база проводила аналіз всіх поданих заяв до всіх ВНЗ країни, розміщуючи і аналізуючи їх за пріоритетами і за конкурсним балом, враховуючи певну кількість місць державного замовлення кожного навчального закладу. 6 серпня оприлюднили списки зарахованих осіб за державним замовленням. На цьому етапі прийом на навчання за бюджетні кошти завершився. Державні місця, котрі абітурієнти не обрали і вони залишилися в ВНЗ “вакантними”, повертатимуться до міністерств, і вже МОН і МОЗ вирішуватимуть, хто навчатиметься за державним замовленням надалі.

Про ситуацію у ІФНМУ розповів заступник відповідального секретаря приймальної комісії, доцент Ігор Сарапук.

Цього року вступники подали до вишу подали 7 853 заяви, з них на спеціальність “медицина” – 4 460, на спеціальність “стоматологія” – 1405 , на спеціальність “фармація” – 1 033. Решту заяв подавалися до медичного коледжу.

Від МОЗ, яке формує державне замовлення для медичних ВНЗ, франківський виш отримав на спеціальність “медицина”  244 державні місця, а на спеціальність “стоматологія” – 4.

“1 серпня Єдина база надала нам списки 244 осіб рекомендованих на місця державного замовлення на спеціальність “медицина” і 4 місця на спеціальність “стоматологія”. Після цього був даний термін відповідно до умов прийому для виконання вимоги для зарахування, тобто для подачі оригіналів документів. Такий термін тривав з 1 по 5 серпня”, – каже Ігор Сапарук.

На сьогоднішній день у ВНЗ підвели підсумок зарахування.

“На спеціальність стоматологія із 4 виділених місць оригінали документів подали усі четверо рекомендованих. На спеціальність “медицина” із 244 рекомендованих осіб подали оригінали 216. Тобто 28 осіб не виконали вимоги для зарахування”, – розповідає науковець.

Про враження від вступної кампанії представник вишу каже говорити ще рано:

“Про це нововведення висновки робити мабуть ще передчасно, тому що у всіх вищих навчальних закладах є невиконання державного замовлення. Це було прогнозовано. Просто зараз ми переходимо в інший формат розуміння поняття “державного замовлення”. Тобто ці місця далі будуть розподілятися, але вже між певними категоріями, які визначатиме міністерство”.