Як повідомляла “Галка”, GPS-дані громадського транспорту Івано-Франківська перестали надходити на EasyWay та мапи Google maps.
Читайте також: Олександр Сич став почесним громадянином Делятинської громади (ФОТО)
Представник EasyWay Єгор Чабанюк стверджує, що ситуація виникла “за повної байдужості, некомпетентності та безвідповідальності управління транспорту Івано-Франківська”, яке лобіює інтереси компанії “Автоімідж”.
Колишній працівник управління транспорту та зв’язку Максим Сич розповів “Галці”, що з міського бюджету не витрачено жодної копійки на цілковитий запуск системи GPS-моніторингу. Трекери купили або взяли в оренду всі перевізники за власні кошти ще в 2015 році. Щомісяця перевізники за обслуговування кожного трекера сплачують фіксовану абонплату. Тобто, функціонування системи GPS-моніторингу здійснюється за рахунок власної господарської діяльності перевізників. В складову вартості проїзду (4 гривні) у міських автобусах не закладена така річ, як робота системи GPS-моніторингу.
Нагадаємо, представник EasyWay казав, що це входить у вартість проїзду.
“EasyWay є окремим комерційним сервісом. Він дані, котрі донедавна були у відкритому доступі, транслював просто на власний сайт. Іноді з відхиленням, про що не раз надходили скарги від мешканців. УТіз на це впливу не мало та не могло вимагати коректного відображеня даних”, – сказав Сич.
Колишній працівник управління також повідомив, що між Івано-Франківською міською радою та EasyWay в юридичній площині немає жодних договірних відносин.
Щодо компанії “Автоімідж”, то вона є переможцем конкурсу в 2015 році щодо обрання компанії-надавача послуги GPS-моніторингу громадського транспорту в Івано-Франківську. З ними заключено відповідний Договір. EasyWay звинуватили УТіз у лобіюванні інтересів цієї компанії, хоча вона заробляє гроші з абонплати перевізників.
Представник компанії “Автоімідж” Андрій Умінський зазначив, що у договорі була відсутня вимога забезпечення передачі GPS-даних” комерційним чи не комерційним структурам в будь-якому вигляді.
“Навантаження, яке виникає від передачі даних стороннім сервісам є досить вагомим та потребує додаткових витрат. Хочу відмітити, що наша ціна на послуги є найнижчою на території України при високому рівні якості послуг. Ми є оператором з диспетчеризації громадського транспорту в 7 містах України. Згідно вимог та умов договору ми маємо надавати доступ до web інтерфейсу DozoR. Мешканці міста ним користуються без перешкод”, – прокоментував він та порекомендував представникам Easyway вибачитись перед управлінням транспорту та зв’язку.
“Вся ця ситуація взагалі не повинна зачіпати якимось чином мешканців. Дві комерційні структури з’ясовують стосунки – от і нехай самі розбираються. GPS-моніторинг в Івано-Франківську й далі успішно функціонує”, – додав Максим Сич.