У Польщі викрили підпільну фабрику сигарет, де працювали українці
05 Вер, 2016 21:21
Більше 18 мільйонів цигарок та 25 тонн тютюну вилучили на підпільній фабриці з виготовлення цигарок у Нижньосілезькому воєводстві. Затримано 15 осіб, у тому числі сімох громадян України.
Злочинна група, котра займалася незаконним виробництвом, завдала збитків на понад 16 млн злотих (3,7 млн євро). Про це повідомили в Центральному слідчому бюро поліції Польщі, передає “Польське радіо”.
“Співробітники вроцлавської поліції у співпраці з прикордонниками та митниками, вистежили незаконне виробництво цигарок у складських приміщеннях у місцевості Тарнувек у Полковицькому повіті. Крім того, були виявлені склади у Любіні та Проховицях, де зберігали готові вироби”, – сказала речниця Центрального слідчого бюро поліції Аґнєшка Хамелюш
За інформацією слідчих, зі складів цигарки перевозили до місцевості Псари біля Вроцлава, де їх перепаковували та постачали на європейські ринки. За неофіційною інформацією, кінцевим ринком збуту була Великобританія.
9 осіб, у тому числі 2 поляків, місцева прокуратура звинуватила в участі в організованій злочинній групі, за що їм загрожує до п’яти років позбавлення волі. Інші відповідатимуть за карно-казначейські злочини.
Це чергова, вже 20-а нелегальна фабрика цигарок, котру виявили цього року у Польщі. 15 з них були повністю автоматизовані.
Як наголошують у поліції, економічна злочинність, у тому числі підпільне виробництво цигарок, все популярніше серед польських злочинних угрупувань. Прибуток у цій незаконній діяльності є чималим – вартість однієї підпільно виробленої пачки цигарок складає приблизно 80 ґрошей (18 євроцентів); у Польщі ту саму пачку продають в середньому за 6 злотих (1,4 євро), а у країнах Західної Європи – за приблизно 5 євро.
Виробництвом цигарок у Польщі займаються міжнародні злочинні групи, у тому числі польсько-українські. Цигарки виробляють у різних умовах, часто які не відповідають жодним нормам – у старих приміщеннях, бараках, сараях. Трапляється, що машини для виробництва цигарок легально ввозять з країн Балтії під виглядом машин для виробництва олівців.