Франківським студентам розказали, як надають екстрену меддопомогу в зоні АТО (ФОТО)
23 Вер, 2016 07:00
У четвер, 22 вересня, у лекційній залі кафедри загальної гігієни та екології відбулося заняття з тактичної медицини в рамках роекту “ТакМед”, який реалізується в університеті спільно з громадськими організаціями учасників АТО.
Лекцію для студентів третього курсу прочитав голова Асоціації учасників АТО Івано-Франківської області Тарас Шпук та лікар-парамедик з США Френк (прізвище не вказуємо з метою безпеки), інформують на сайті медуніверситету.
Студентам показали різні сучасні засоби екстренної медичної допомоги, які нині використовують у зоні проведення АТО, пояснили алгоритм надання допомоги у перші хвилини після поранення, розповіли про різні реальні випадки, які траплялися під час боїв на Донбасі.
“Під час надання допомоги на полі бою медик повинен думати про свою безпеку, — наголосив американський спеціаліст. — Коли ви потрапляєте в небезпечну зону, перше, що необхідно зробити, — відтягти пораненого у безпечніше, захищеніше місце. Це можуть бути якихось 10-20 метрів, але вони є дуже важливими. Цим ви значно збільшите шанси на порятунок бійця, бо в іншому випадку є велика ймовірність і самому отримати поранення”.
Це вже друге заняття в рамках проекту “ТакМед”. Перше відбулося 15 вересня для студентів третього курсу медичного коледжу спеціальності «Сестринська справа».
Проект під назвою “ТакМед” передбачає серію тренінгів у медичних освітніх закладах області з залученням ветеранів АТО та військових медиків що мають практичний досвід у сфері надання невідкладної допомоги в бойових умовах.
Курс тренінгів розроблений на основі натовської програми підготовки військових медиків. Програма поділяється на три етапи: базова медична підготовка бійця (Combat Life Saving); підготовка бійця-медика (Long Range Patrol Medic); підготовка військового лікаря (Advanced Cardiac Life Support).