В Україні з 1 жовтня розпочався перехід на біометричні паспорти
01 Жов, 2016 20:10
З 1 жовтня в Україні вступає в силу закон про документи, які підтверджують громадянство України, що забезпечує перехід на біометричні паспорти.
Зокрема, цей закон передбачає оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14 років, паспорт буде оформлятися на 4 роки особам, які не досягли 18 років, іншим – на 10 років, повідомляє Громадське.
Зазначається, що нові паспорти громадян України матимуть вигляд пластикової картки 54х85,6 мм. Вони міститимуть текст українською та англійською мовами. У них не буде офіційні свідоцтва про реєстрацію шлюбу і його розірвання, проте кожному з подружжя будуть видавати свідоцтво про шлюб.
Крім того, в паспорт громадянина України, який досяг 18-річного віку, буде вбудований безконтактний електронний носій, в який будуть вносити засоби електронного цифрового підпису.
Згідно з цим законом, тепер для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового і ряду інших документів будуть використовуватися оцифровані відбитки пальців рук. Проте, для оформлення паспорта громадянина України вносити оцифровані відбитки пальців рук будуть тільки за згодою особи.
Також закон визначає порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном. Крім того, встановлюється вартість адміністративної послуги оформлення документів, що засвідчують особу.
Також відтепер неможливо продовжити термін дії закордонного паспорта. У разі закінчення його терміну дії слід оформити новий паспортний документ. У разі необхідності термінового виїзду в Україну генконсульство може оформити посвідчення особи на повернення в Україну. У той же час закордонного паспорта, термін дії яких продовжено, залишаються дійсними на термін, на який вони були продовжені.
Крім того, закон передбачає ведення карти трудового мігранта як документа, що посвідчує особу іноземця (або особи без громадянства), який має намір займатися підприємницькою діяльністю в Україні, і підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в країні.
Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила цей закон 14 липня, а президент Петро Порошенко підписав його 3 серпня.