Франківцям представили проект “Доступно UA” про те, як люди з інвалідністю долають перешкоди

Автор: Людмила Баран

04 Жов, 2016 10:22

Поділитись публікацією
Франківцям представили проект “Доступно UA” про те,  як люди з інвалідністю долають перешкоди

Як людині на візку піднятися на вежу ратуші, як активісти змінюють громадський простір на краще – про це йшла мова 3 жовтня на зустрічі з Дмитром Щебетюком, представником ініціативи “Доступно UA”, в Івано-Франківську.

Читайте також: Люди з інвалідністю також живуть активно, - паралімпієць розповів про проект "Доступно ЮА" (ВІДЕО)

Мета цього руху  – показати, що люди, які пересуваються на інвалідних візках, можуть  відвідувати ті ж місця, що і люди, які ходять на своїх двох. Учасники “Доступно UA” показують, в які заклади можна зайти, які є зручними, а які потребують вдосконалення.  

Засновник ініціативи, член паралімпійської збірної зі стрільби з лука Дмитро Щебетюк,  розповів, що ідея  прийшла, коли одного дня вони з подругою не змогли потрапити до кафе, яке хотіли відвідати. Тепер на фейсбук-сторінці “Доступно UA” щотижня публікують відгуки на заклади громадського харчування.

За словами Щебетюка, ресторатори часто кажуть, що не роблять свої заклади доступними, бо думають, що серед клієнтів немає людей з інвалідністю. А ті їх не відвідують, бо вважають недоступними. Це замкнуте коло і вирішили розірвати активісти.

У звітах описують, чи може людина з інвалідністю потрапити до закладу без сторонньої допомоги, які перешкоди є всередині, чи буде зручно сидіти за столиком і робити замовлення, чи доступна вбиральня, чи привітний персонал тощо. Водночас власникам не ставлять великих претензій, розуміючи, що переобладнати приміщення доволі складно.

“Є заклади, які загалом доступні всередині, але є маленька сходинка, яка заважає, – сказав Щебетюк. – Навіть якщо власники не можуть зробити свій заклад доступним зараз, то  врахують наші поради, коли відкриватимуть наступний”.

Крім того, на “Доступно UA” ведуть відеоблог. Можна переглянути відео про те, наскільки доступними є різні міста, бьюті-блог від переможниці конкурсу краси серед дівчат з інвалідністю, поради, як подолати бордюр, як познайомитися з людиною на візку.

“Немає якихось специфічних методів спілкування з людиною з інвалідністю, вона така ж, як і всі. Треба бачити спочатку людину, а те, що вона на візку, – в останню чергу. Починати знайомство з “що сталося?” – не круто”, – порадив Дмитро Щебетюк.

Він показав на зустрічі в Івано-Франківську відео з серії “Доступно Челендж” про те, як піднімався по сходах на вежу львівської ратуші з допомогою волонтерів, на що витратили 17 хвилин.

Щебетюк вважає, що в останні два роки в Україні багато що змінилося на краще завдяки зусиллям місцевих активістів. На його думку, насамперед вимагати змін та бути активними мусять самі люди з інвалідністю.

 

Теги: