З настанням мінливої погоди зростає ризик зіткнутися з найпоширенішим захворюванням – нежиттю.
Нежить або риніт – це запалення слизової оболонки носа. Симптоми і лікування будуть відрізнятися в залежності від інфекції.
Також виникнення нежиті може бути наслідком переохолодження і атаки алергенів.
Основним фактором у боротьбі із запаленням слизової оболонки носа є точне визначення причини захворювання.
Нежить, як клінічний синдром, включає в себе класичний симптомокомплекс. До нього належать: набряк слизової оболонки носа і гіперсекреція. В результаті зменшується прохід носових ходів, що викликає відчуття “закладеності”, відповідно утруднене носове дихання, нерідко відчуття сухості, печіння в носоглотці з переходом до ротоглотки, свербіння в порожнині носа.
Добре, коли набряк носових раковин незначний і нетривалий(до 7 днів).
У випадку навпаки, у додаткових пазухах носа через порушення дренажної функції відбувається накопичення слизистого секрету, який в результаті нагноюється. Таким чином, створюються умови переходу нежитю в бактеріальний процес. Симптоми значно відрізнятимуться від простого риніту. До закладеності носа додаються головні болі при нахилі голови, виділення слизисто-гнійні, підвищення температури тіла, загальне нездужання.
Мета терапії – зменшити набряк носових раковин, розблокувати природні співустя з додатковими пазухами носа, покращити евакуацію секрету, цим самим очистити слизову порожнину носа і відповідно подіяти на збудник.
Важливо пам’ятати, що правильно “видути” носа – це також запорука не поширення інфекції до інших лор- органів (йде мова про слухові труби, через які інфекція може потрапити в порожнину середнього вуха).
Багатьом здається, що нежить(з якого і починаються всі численні різновиди синуситів) зовсім не хвороба – і “нелікований нежить проходить за тиждень, лікований за 7 днів” . До речі, цей жарт вже має міжнародний масштаб.
Однак, слід пам’ятати, що небезпека риносинуситів для здоров’я полягає в тому, що в навколоносових пазухах накопичується гній, викликає запалення і біль в прилеглих тканинах і органах.
Ще один із найпоширеніших різновидів нежиті є алергічний риніт – запальна реакція слизової оболонки носа на дію алергену.
Проявляється закладеністю носа, відчуттям лоскотання в носі, рясним виділенням слизу прозорого кольору, чханням, сльозотечею, зниженням нюху. Є дві основні форми алергічного риніту: сезонний і цілорічний.
Окрім загального дискомфорту, тривалий перебіг алергічного риніту може призводити до розвитку: алергічного риносинуситу, поліпів у носі, отиту, носових кровотеч, стійкого порушення нюху, бронхіальна астма.
Основне в лікуванні: усунути дію алергену на організм людини, медикаментозне лікування.
У випадку наявності у Вас симптомів, які на Ваш погляд можуть нести за собою небезпеку для здоров’я, звертайтеся в Лікукально-діагностичний центр св. Луки до лор-спеціалістів.
Цінуємо можливість Вам допомогти!
За детальною інформацією звертайтеся за тел.0984178831, 0509400781, (0342)724731!!!
Лікувально-діагностичний центр святого Луки
м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська 22
Ліцензія АЕ № 459538 від 03.07.2014р.
http://medcentr.if.ua